Mládež
24.04.2023 - Redakce

STARŠÍ ŽÁKYNĚ HRÁLY SE ZATAŽENOU RUČÍ BRZDOU

O sobotním letím dni vyrazily hráčky TULIP teamu do Litvínova na předposlední ligový turnaj. Nutno říci, že zvláště v prvním zápase hrály, jako kdyby měly zataženou ruční brzdu nebo kamení v sálovkách. Přizpůsobení se stojacímu florbalu se trenérům nelíbilo. V obou zápasech ale naše holky tvořící tým společně s Turnovem a Českou Lípou nedostaly ani gól a opět ukázaly, že góly se jimi dávají opravdu těžko. Za posledních 8 zápasů dostaly pouze 2 góly a vylepšily tak svou bilanci. Je ale na čase se začít zlepšovat v útočné hře.

FBC Liberec - Vipers Most 3:0

V prvním zápase jsme začali velmi vlažně a hned v prvním střídání se ukázalo, jak bude zápas probíhat. Holky z Mostu se postavily na půlku a čekaly, co se bude dít. Logicky se nepouštěly do nějakého velkého napadání. Naše holky se bohužel tomuto "tempu" ihned přizpůsobily a zápas opravdu nebyl hezký. Jako bychom ani u míčku nechtěli být první. Most postupem času podnikal jednoduše zakládané protiútoky a byl v nich velmi nebezpečný. Gól si vstřelit zasloužil. Ale Eliška Kolstrunková byla proti a s jistotou všechny pokusy kryla. Jen jedinkrát ji Vipers překonaly, ale míčku stála v cestě ještě tyč.

Největší nakopnutí TULIPek přišlo při přesilovkách soupeřek, kdy naše holky přepnuly na vyšší převodový stupeň a držely se hodně na míčku.

Na druhé straně hřiště nám vše velmi dlouho trvalo a opravdu jsme se trápili i střelecky. Celkově jsme, jak říká klasik, utrpěli vítězství.

Branky: Nesměráková (Cidlinská), Sekničková, Pokorná


FBC Liberec - FD Teplice 6:0

Po jednozápasové pauze nastoupily holky proti Teplicím, které ukazují v soutěži postupné zlepšování. Náš tým byl odhodlaný předvést lepší výkon než v zápase prvním. Důvodem byla nespokojenost realizačního týmu i holek samotných. Trenéři v sestavě nenechali skoro kámen na kameni a holky měly novou motivaci ukázat, že na hřišti chtějí předvést, co umí.

První gól vstřelila netradiční střelkyně Terka Labajová, která výbornou střelou z pozice obránce rozvlnila síťku Teplic. Ve zbytku první třetiny už ale gól nepadl a tak jsme úplně spokojeni být nemohli. O přestávce jsme si společně s holkami řekli co zlepšit a hned po 6 sekundách třetiny druhé zvýšila vedení Julča Nesměráková angličanem "20 nad led". Dalším gólem po velmi dobré střele přispěla Barča Pajkrtová a další holky už pak ve střílení gólů pokračovaly. Náš výkon ale určitě nebyl ideální. Musíme se na příštím turnaji hodně zlepšit.

Branky: Labajová (A. Svobodová), Nesměráková, Pajkrtová, Štočková (A. Svobodová), Cidlinská (Sekničková), Sekničková (Nesměráková)

Sestava TULIP:

Eliška Suleková (G)

Nela Kopecká
Tereza Labajová
Zuzana Brunclíková
Anita Svobodová
Eliška Svobodová
Theresa Pekárková
Barbora Pajkrtová
Karolína Štočková
Valérie Sekničková
Michaela Cidlinská
Jana Pokorná
Silvie Hartlová
Anežka Némethová
Julie Nesměráková
Veronika Šindelářová
Eliška Kolstrunková (G)

Trenéři:
Lukáš Nesměrák
Miloš Pekárek
Jaroslav Pajkrt

Hodnocení trenéra Nesměráka: Delší dobu jsme se neviděli a přišlo mi, jako bychom se znovu učili hrát florbal. Co se týče nasazení a rychlosti v soubojích, tak to byla opravdu hrůza. Nepředvedli jsme dobrý turnaj. Hráli jsme hru, kterou se prezentovat nechceme. Chceme být důrazní kdekoli na hřišti a chceme vidět hlad po míčku a po střílení gólů. Často jsme vepředu řešili situace zbrkle a zbavovali se míčku. Hodně jsme o něj tedy museli se soupeři bojovat. Navíc jsme nebyli schopni plnit základy na hřišti. Je potřeba, abychom se tímhle směrem začali posouvat a pak budeme schopni předvádět lepší a atraktivnější florbal. Už příští víkend hrajeme v Liberci další turnaj. Věřím, že bude z naší strany mnohem lepší.