Mládež
10.06.2019 - Redakce

Radek Valeš hodnotí sezónu starších žáků

Pokračujeme v hodnocení sezóny 2018/2019. I v letošním roce přinášel tým starších žáků spoustu radosti. Více se dozvíte v hodnocení trenéra Radka Valeše, který má starší žáky v FBC Liberec na starost už čtvrtým rokem.

I v letošním roce starší žáci FBC Liberec v 1. koši regionální ligy dominovali, čím to?

Myslím si, že jsme se v lize opírali hlavně o skvělé individuální výkony. Kluci jezdili na turnaje s jasným cílem a to se jim dařilo. Nadruhou stranu důležitou součástí bylo, že kluci neusnuli na vavřínech a chtěli se neustále posouvat se dále. V poslední řadě bych rád zmínil trenéry přede mnou, kteří kluky vedli. Do starších žáků přišli s výbornými dovednostmi.

Jsi spokojen s letošními výsledky a hrou spokojen?

Jednoznačně jsem spokojený s tím, že jsme splnili společně vytyčené cíle. Co už nám méně vyhovovalo byla kvalita zápasů v 1. koši. Srovnání přišlo až po sezóně na MČR, Tatran Cupu a libereckém turnaji NISAOPEN. Ještě nás čeká Opengame a Prague Games, takže to pravé srovnání přichází nyní.

Co chybí k tomu úplnému topu v České republice?

Obecně si myslím, že máme velmi šikovné hráče, dobrý kolektiv a k tomu topu patříme. Na té nejvyšší úrovni se ukáže, kdo má v týmu více rozdílových hráčů.

"Nadruhou stranu důležitou součástí bylo, že kluci neusnuli na vavřínech a chtěli se neustále posouvat se dále."

Na co se v další sezóně nejvíce zaměříte?

S přibývajícimi sezónami, kdy se věnuji starším žákům začínám vnímat velkou potřebu neustále pracovat na atletické a kondiční připravenosti hráčů. Určitě budeme chtít i více zapracovat, aby se kluci soustředili na zápasy, kde je o výsledku rozhodnuto!

Co je pro tebe při tréninku důležité?

V této kategorii jednoznačně pracovist, chuť se zlepšovat a nesmí chybět ani ta potřebná zábava.

Období starších žáků znamená období puberty. Je trénování této kategorie oříšek?

Samozřejmě, že někdy je obtížné předat klukům myšlenky a rady, ale myslím si, že trénujeme v příjemném prostředí, a proto moc problémů nevidím.

Jak bude vypadat následující sezóna?

V příští sezóně budeme více hrát více zápasů proti starším týmů, protože máme přihlášený tým i v regionální lize dorostenců. Sami jsme zvědaví, jaké to bude. 

Opět bychom rádi s Tomášem Faksou vytvořili silný tým, který bude konkurovat nejlepším týmům v České republice. Předpoklad k tomu je dobrý, protože většina kluků zůstává ve starších žácích i pro příští rok. Záleží na tom, jak budeme pracovat na trénincích. 

Dokázal bys popsat největší úspěch v letošní sezóně?

Jeden úspěch asi vyjmenovat nemůžu. Jsem moc rád, že zde opět máme super partu, kterou baví hrát florbal. Kluky baví se zlepšovat, a když jde do tuhého přijmou svoji roli v týmu. Kdybych měl vyjmenovat jeden úspěch, těší mě, že zde v Liberci máme velmi širokou základnu hráčů a můžeme tak hrát kdykoliv na tři pětky. 

"Kdybych měl vyjmenovat jeden úspěch, těší mě, že zde v Liberci máme velmi širokou základnu hráčů a můžeme tak hrát kdykoliv na tři pětky."