Aktuální zprávy
06.12.2017 - Redakce

První domácí zápas severského derby, do Liberce míří Ústí

FBC Liberec čekají další dvě domácí utkání. Po jihomoravských buldocích přijedou pod Ještěd týmy ze severu Čech, Ústí nad Labem a Česká lípa. K tomu si navíc na obě severská derby vypůjčí hokejovou arénu Bílých Tygrů. Obhájí liberečtí muži titul vládců severu i v druhé polovině základní části? První díl je připraven na sobotu.

FBC Liberec (3-1-4-7)

Brno si na první adventní neděli z Liberce odvezlo devítigólovou nadílku. V permanenci byli tři dlouhodobě nejproduktivnější hráči domácích. Čtyřmi góly se blýskl Prokop Ferdan, hattrick nastřílel a jednu asistenci přidal Petr Salát a čtyři kanadské body do statistik zapsal i reprezentant Radek Valeš. Zejména tito kanonýři zajistil první domácí tříbodové vítězství v aktuálním ročníku Tipsport Superligy. Elitní tým FBC Liberec se navíc tímto cenným skalpem buldoků vyhoupl až na devátou příčku tabulky a nadále bude bojovat o přiblížení se k postupovým příčkám do play-off, na které momentálně ztrácí 7 bodů.

Florbal Ústí (1-2-1-11)

První domácí tříbodovou radost si užili ústečtí již v druhé polovině listopadu, když přehráli Ostravu 5:3. Poté sice nedosáhli ani na jeden bod v bitvě v Pardubicích, ale o týden později přišla další domácí senzace. V minulém kole vytěžili velmi důležité dva body s pražským Tatranem. Ačkoliv střešovický tým po druhé třetině vedl 5:2, Ústí se vyburcovalo ke skvělému výkonu a ve čtrnácté minutě třetí třetiny dokonali obrat na 6:5. Třetí bod domácím v šestapadesáté minutě sebral Meliš a utkání dospělo do prodloužení, kde ale výhru Severočechům vystřelil Viktor Kopecký (2+0). Další důležitou postavou tohoto utkání byl dosavadní neproduktivnější hráč ústeckého florbalu Mikuláš Krbec (3+2), branku přidal i Kolstrunk (1+0).

Shrnutí

Šestnácté kolo nejvyšší soutěže nabídne derby mezi devátým Libercem a posledním Ústím. V minulém duelu dokázali uspět liberečtí, a ačkoliv museli otáčet velmi nepříznivé skóre, odjeli ze Slunety se třemi body. Družinu, kterou nyní přechodně vede spolu s Filipem Hanžlem ex-liberecký David Derka, tedy čeká pikantní souboj o důležité body do tabulky, navíc ve velkolepém prostředí Home Credit Arény.

Sobota 9. 12. 2017, 18:00, Home Credit Aréna Liberec