19.01.2020 - Redakce

Prohra! Liberec na Spartě bodovat nedokázal.

V 21. kole Superligy florbalu se muži FBC Liberec představili na palubovce týmu ACEMA Sparta Praha. Svěřenci trenéra Skružného ihned od začátku utkání prohrávali a do zápasu se vrátit nedokázali. Konečný stav 9:4.

ACEMA Sparta Praha vs. FBC Liberec 9:4 (4:1,2:2,3:1)

Domácí tým vstoupil do utkání pořádně nažhaven. Díky své individuální zdatnosti otevřel skóre zápasu Kolstrunk. Nevýrazný výkon Severočechů pokračoval i nadále a Sparta toho dokázala využít. Nejdříve prostřelil Vaníčka Krejča, poté Marvánek. 3:0. První střela z holí Liberce prošla za záda Beneše na konci 12. minuty z hole Šoltyse. Sparta udeřila i v závěru první třetiny, kdy jim dokonale vyšla standartní situace z hranice velkého brankoviště. 4:1.

Jestli se muži FBC Liberec chtěli pokusit otočit toto utkání šance jim vzala první pětiminutovka druhé třetiny. Dvě chyby a sparťanští hráči vedli už 6:1. Následně se hra hodně vyostřila, což rozhodčí začali trestat. První dvouminutový trest zůstal nevyužit. Ujala se až druhá přesilová hra, kterou využil Kopecký. Veseleji na liberecké lavičce bylo, když Ferdan dokázal snížit znovu na tříbrankový rozdíl. Stav po druhé třetině 6:3.

Vyhecované utkání pokračovalo i na začátku třetí třetiny. Tato hra vyhovovala více Liberci. Naději vykřesal v 46. minutě Bitman, když dorazil Světlíkův průnik. Bohužel to bylo ze strany týmu z pod Ještědu vše. V rozhodující části zápasu dokázala Sparta třikrát skórovat a odskočit až na finální rozdíl pěti branek.

FBC Liberec čeká v současné chvíli třítýdenní pauza. K dalšímu superligovému utkání nastoupí až 8.2.2020 proti celku TJ Sokol Královské Vinohrady.