Aktuální zprávy
01.03.2024 - Redakce

Preview: Na koho narazíme v osmifinále?

FBC Liberec se v osmifinálové sérii hrané na dvě vítězná utkání představí proti pražskému celku TJ Sokol Královské Vinohrady. Veškeré informace o utkání naleznete v našem preview.

Základní informace:

Kdy: 5.3.2023
Kde: SH Dukla Liberec
Čas: 18:00
Video: utkání bude možné sledovat na www.ceskyflorbal.tv
Vstupenky na domácí utkání: odkaz zde

  • Cena: 100,- Kč
  • Držitelé permanentních vstupenek zdarma. Na permanentní vstupenku může jít pouze 1 osoba
  • Děti do 5 let, ZTP-P a důchodci zdarma

O programu celé osmifinálové série jsme psali sem: odkaz zde

FBC Liberec

Liberec předváděl po celou dobu roku velmi povedené výkony, kterým korunoval zdařilou základní část. Výsledky ho katapultovali na sedmou příčku a překonaný klubový rekord v počtu získaných bodů. Tým spoléhal především na ofenzivní zbraně v čele s pěticí Smutný, Faksa, Ferdan, Kopecký a Wiener. Na co si liberečtí musí dát velký pozor jsou obdržené branky, protože ačkoliv přes pozitivní výsledkovou bilanci mají na svém kontě více obdržených branek. Například kapitán Wiener má ve statistikách třetí nejvyšší počet účastí na hřišti při obdržené brance. V brankovišti bude tým nejspíše spoléhat na osvědčeného brankáře Petra Chlada, který v sezoně dostal více příležitostí než kolega Vojtěch Dufek. 

Představení soupeře - TJ Sokol Královské Vinohrady

Žlutočerný tým z Prahy měl jednoznačně lepší první polovinu sezony, kde si zajistil dostatečný bodový polštář, který potvrdil výhrou nad Českou Lípou k tomu, aby se po roce opět představil v osmifinále Livesport Superligy. SKV spoléhají především na velmi zataženou obranu, která je navíc vyztužena o brankářskou jedničku Mikuláše Futschika, pro kterého bude série velmi speciální, protože je odchovancem FBC Liberec. Bodově je na tom nejlépe dvojici zahraničních hráčů švýcara Kellera a australana Gärtnera. Jinak ale Vinohrady koncovka trápí, protože se nachází téměř na samém chvostu superligové tabulky v počtu vstřelených branek. Nejzajímavější počin se SKV povedl hned ve druhém kole, když dokázali uzmout bod na hřišti Tatranu Střešovice. 

Přestávkový program

O 1. přestávce si zasoutěžíme s partnerem přestávkových soutěží Bageterií Boulevard.
O 2. přestávce vyhlásíme výherce celosezonní soutěže s firmou Mobilplus. 

Shrnutí

Liberecký tým drží zatím v osmifinále bilanci 1 vítězné série v roce 2022 s FBC Ostrava. O rok pouze se po tří zápasové osmifinálové bitvě s play-off rozloučit, když podlehl týmu Black Angels. Jak se bude dařit svěřencům Petra Kološe a Matěje Klucha? To zjistíme už v úterý v 18:00, kdy na hale Dukla Liberec ukážeme v domácím prostředí! Ukažme soupeři skvělou atmosféru hodnou play-off. Rádi vás uvidíme v hledišti.