Aktuální zprávy
15.01.2018 - Týna Zíková

Pozápasové rozhovory s Lukášem Veselým a Míšou Mlejnkovou

V neděli 14.ledna odehrály elitní týmy svoje pokračování v nejvyšších soutěžích. Svoje pocity po utkání nám sdělili Lukáš Veselý, autor branky a asistence a Míša Mlejnková, která s Ostravou naspořádala celkem 5 kanadských bodů.

Pozápasový rozhovor s Lukášem Veselým


Jak byste zhodnotil dnešní zápas?

“Vzhledem ke skóre asi ne moc pozitivně. Věděli jsme, že to bude těžký soupeř. Dostali jsme dvanáct gólů což je hodně, ale není to zase nejvíc. Dostali jsme od nich už víc, takže celkem v pohodě.”

Kde byly největší chyby?

“Asi rozhodla druhá třetina, kdy jsme nějakých dvanáct minut hráli víc na míčku, pak jsme dostali jeden hloupý gól a od té doby se to sypalo. Inkasovali jsme jeden gól za druhým. Roli určitě hrála naše nedůslednost a strach, že bychom mohli náhodou vyhrát to celý pokazil. Vítkovice pak už začaly hrát tu svojí jednoduchou hru a jejich obrovská produktivita pak rozhodla.”

Dneska jste přispěl jedním gólem a asistencí. Jste spokojený s vlastním výkonem?

“Gól je vždycky dobrý, ale kdyby to byl vítězný gól, bylo by to lepší. Ale vždycky člověka potěší, když může nějak pomoct. Akorát tentokrát na body to nestačilo. Gól tam je, píšeme čárku a doufám, že přijdou další, které budou důležitější a hlavně za ně budou body.”

V příštím zápase se utkáte s Ostravou. V tabulce vás dělí jediný bod, jaké vidíte své šance?

“My si na Ostravu věříme. Máme na ni celkem i zlost, protože jsme kvůli ní loni nepostoupili do play-off. Takže teď to pojedeme vrátit a doufám, že i s úroky.”


Pozápasový rozhovor s Míšou Mlejnkovou

Jak byste zhodnotila dnešní utkání?

“Na to jak nás bylo málo si nemyslím, že bychom hrály nějak špatně. Škoda těch deset minut ve druhé třetině, kdy jsme dostaly pět gólů a to nás asi stálo zápas. Ve třetí třetině jsme se zase zvedly, ale už to nestačilo.”

Dnes jste si připsala hattrick, jste spokojená s vlastním výkonem?

“Hattrick vždycky potěší, ale je to zásluha celého týmu. Naší lajně to dneska opravdu klapalo a padalo nám to tam, což třeba v minulém zápase moc nevycházelo. Takže jsem ráda za celou naši lajnu a samozřejmě i za ostatní holky.”

Co si myslíte o sporném nařízení nájezdu v první třetině, ze kterého jste inkasovaly první branku?

“Já jsem zrovna byla na hřišti, takže jsem tu situaci přímo neviděla. Ruku jsem tam zahlédla, ale co jsem slyšela, tak to byla ruka naší gólmanky. Takže těžko říct.

Jak tato branka ovlivnila utkání? Rozhodila vás?

“Ten sporný moment může vždycky nějak zápas ovlivnit, ale my takové situace musíme házet za hlavu a hrát dál, jako by se nic nestalo.”

V dalších utkáních vás čeká nejdříve Jičín a následně Tatran. Jaké vidíte šance?

“Jsou to pro nás velice důležité zápasy, takže tam ty body musíme posbírat pokud chceme pomýšlet na play-off. Budou to hrozně těžké zápasy, ale náš výkon se začíná formovat a fakt fungovat. Takže já nám věřím.”