29.12.2019 - Redakce

Poslední utkání roku Liberci nevyšlo, Boleslav zvítězila 9:2

Mladá Boleslav hostila v závěrečném TV utkání Liberec, poslední superligové klání roku se dařilo více domácímu celku, který celý zápas vedl a v závěrečné třetině odskočil do vysokého vedení, které uhájil až do konce.

Technology Florbal MB vs FBC Liberec 9:2 (3:0, 2:1, 4:1)

Obávaný vstup Mladé Boleslavi se nepotvrdil. Liberečtí dobře bránili a střely, které prošly na libereckou branku úspěšně zastavoval Král. První branku přesto vstřelili domácí v jedenácté minutě. I v následujících minutách měli boleslavští více ze hry. K tomuto trendu přidali dva další góly z hole Bíny a Suchánka.

Jestli chtěl Liberec se zápasem něco dělat, musel hrát sebevědoměji v útoku a začít si vytvářet šance. Do poloviny zápasu propadly za Krále další dvě střely a stav byl 5:0. Snížit se Liberci podařilo až ve čtyřiatřicáté minutě, když Kopecký využil přesilovou hru. Stav 1:5 z pohledu Liberce trval až do konce druhé periody.

Všechny šance na dobrý výsledek zhatila první pětiminutovka závěrečné třetiny. Během dvou a půl minut se prosadili hned tři mladoboleslavští hráči a odskočili tak do luxusního vedení o sedm branek. Závěr televizního utkání přinesl po jedné gólové situaci na obou stranách. Druhý gól libereckého týmu vsítil exboleslavský Kološ.

Mladá Boleslav v utkání dominovala, o čemž svědčí i počet střel v poměru 30:19.

Do roku 2020 nastoupí FBC Liberec domácím utkáním už 5. ledna, kdy se střetne s otrokovickými Panthers.