Mládež
11.12.2017 - Redakce

Poslední turnaj roku 2017 mladších žáků

Mladší žáci vyrazili se svým zápasům rozděleni na dvě skupiny. Jedna vyrazila do Chomutova bojovat v prvním koši a druhá do České lípy v druhém koši

Mladší žáci Black v Chomutově

Mladší žáci FBC Liberec tento víkend vyrazili opět do velmi známého Chomutova. Jelikož dál už můžeme jet je těžko tak jsme se již v pátek ubytovali na Internátu průmyslové školy. Tmelení kolektivu máme rádi, ale především vstávat a cestovat nebo dojíždět 200km tam a zpět v jeden den je celkem unavující.Kluci jsou už ale zvyklí a na jejich výkonu to opět nebylo znát. První co bych chtěl podotknout k turnaji je palubovka na které jsme hráli. Stařičká hala měla svou slávu dávno za sebou a staré kluzké parkety měli hodně daleko k povrchu na kterém se florbal dá hrát. Nicméně podmínky byly pro všechny stejné. Jen vedení míčku a nějaké kombinace mnohdy resp. vždy končily přeskočením hokejky.
Deme k zápasům. První na nás čekal Děčín, jediný soupeř, který nás letos dokázal porazit, opět vyrukoval s těsnou osobní obranou. Což už ale máme zmáknuté, a tak jsme brali výhru 3:1. Herní převaha byla na naši straně a výsledek odpovídá kvalitě povrchu. Mnoho šancí končilo tím, že míček nadskočil o 20cm a bylo vlastně po akci. Dále Chomutov 4:1 to samé v bledě modrém. Proti Litvínovu jsme spálili asi 20 tutovek, ale tentokrát hlavně z naší nepřipravenosti dát gól do prázdné kasy a tak kluci přišli o prémii v podobě párečku za 8 branek. Tu osmou vstřelili 0,005 sec po závěrečné siréně. No nic kluci, zase příště, šance byly.Úmyslně jsem si nechal na poslední hodnocení zápas s Ústím nad Labem. Musím uznat, že jsme byli zaskočeni. Ústí tentokrát přijelo v kvalitní sestavě a v podstatě celá jedna lajna pravidelně nastupuje v soutěži starších žáků a to v prvním koši !! Ústečáci nic nevymýšleli, byli rychlí a v koncovce jednodušší. Prostě prásk prásk a bylo to 0:3…noo to byla výzva do druhého poločasu. Lehce jsme přerovnali lajny a protože jsme si věřili, začala stíhací jízda. Diváci se bavili, na to jaký byl povrch se hrálo rychle bojovně..1:3..2:3 a byly jsme zpět..3:3 a kluci už si na lavičce ani nesedali. Jenže Ústí na dvě nahrávky a z voleje 2 minuty před koncem skórovalo na 3:4. Naši borci ovšem ukázali srdce a 30 vteřin před koncem srovnali na 4:4. Na konec byli všichni šťastní. Děkuji Ústí za super zápas, kéž by v takové sestavě jezdili na všechny turnaje, byl to super zážitek. O našem celkové vítězství v turnaji rozhodl lepší rozdíl ve skóre.

Mladší žáci Purple v České Lípě

Druhý tým vyrazil do nedaleké České lípy, kde ho čekaly pouze tři zápasy.

V prvním utkání jsme se střetli s domácím týmem. Vyrovnané utkání bylo dlouho nerozhodné. Na konci zápasu soupeř promarnil svoji příležitost rozhodnout a po chybě jsme zasadili rozhodující gól na 3:2. S druhým týmem hrajícím pod hlavičkou Lípy Šluknovskem jsme hned na začátku utkání dali dva góly, bohužel se po nich soupeř zatáhl a my jsme přestali hrát. Po chybách na naší straně bylo dorovnáno a zmar dokonal vlastní gól na 2:3. Na závěr nás čekalo derby s Pantery. Bohužel forma z předchozího zápasu se nás dál držela a nedařilo se nám. Nakonec jsme byli rádi alespoň za remízu 2:2. Pokud na tréninkách ještě přidáme a budeme se chtít zlepšovat, tak nám soupeři, které jsme potkali na turnaji nebudou dělat problémy.

Děkujeme všem hráčům za turnaj, a díky za celou podzimní sezónu. Velký dík patří i rodičům. Byli jste skvělí. A Hurá na GOTHII.