Aktuální zprávy
23.02.2018 - Redakce

Poslední domácí zápas je tu! FBC Liberec přivítá Sokol Pardubice

Liberecký celek soupeře z Pardubic zná velmi dobře. V loňském roce s hostujícím celkem sehrál hned 9 utkání! Utkání bude velmi zajímavé. Pardubice si chtějí zajistit poslední místo v playoff, Liberec bude chtít 10. příčku v Tipsport Superlize, která zajišťuje přímé udržení.

FBC LIBEREC (4-4-4-12)

V posledním kole sehrál Liberec utkání na hřišti Panthers Otrokovice. Vyrovnaný zápas musely rozhodovat samostatné nájezdy. Díky brankám Saláta a Hrůzy si FBC Liberec odneslo důležitý bod navíc. V prozatímním průběhu Severočeši nakupili 24 bodů a nachází se na 11. pozici, díky horším vzájemným zápasům s FBC Česká Lípa.

Domácí potáhne za výhrou především dvojice Prokop Ferdan – Radek Valeš. Oba dohromady nakupili téměř 100 kanadských bodů. V závěsu této dvojici je Petr Salát – lídr druhé útočné formace.

Sokol Pardubice (8-2-3-11)

Pardubičtí florbalisté měli fantastický vstup do ročníku. Dlouho se pohybovali na 4. místě a překvapovali celou florbalovou veřejnost. V posledních zápasech došel Východočechům dech a díky nevýrazným výsledkům se musí strachovat o premiérové playoff.

V roce 2018 se do sestavy vrátili legendy Sokola Martin Zozulák a Jakub Burian, kteří dokáží pravidelně bodovat. Nejproduktivnějším hráčem je Marek Ďopan (7+22), druhé místo patří střelci Janu Kourkovi (23+3). V sestavě najdeme i čerstvého reprezentanta Přemka Pakostu.

Očekávání

Zápas, kde je v sázce opravdu hodně. Oplatí liberečtí hráči loňskou prohru v sedmém utkání 1. série playdown nebo si Sokol Pardubice pojistí playoff? Všechno se dozvíme v neděli 25.2.2018. Úvodní buly je naplánováno na 17:00.


FBC Liberec vs. Sokol Pardubice
25.2.2018, 17:00 | SH Dukla Liberec