14.09.2022 - Redakce

Po dvouroční odmlce se juniorky představily v nejvyšší juniorské lize!

Začátek sezóny s sebou přinášel spousty otazníků a očekávání. Největším otazníkem bylo, zda se dokážeme vyrovnat TOP týmům v této soutěži a samozřejmě, jak si hráčky povedou. A dá se říci, že vstup do nové sezóny se děvčatům podařil. Jak však se nám bude, nebo nebude dařit, si budeme muset ještě počkat.

Black Angels – FBC Liberec 6:4 (2:2, 3:0, 1:2)

Velice silný tým hned na úvod prvního kolo, kde se projevovala naše nesehranost. Hned od začátku jsme se snažili hrát naši hru. Což se nám dařilo, dokonce jsme soupeře často přehrávali a přiváděli pod tlak, ten ale tvrdě a neomylně trestal naše drobné chyby. Bohužel se nám (zejm. výsledkově) nepovedla druhá třetina, kdy jsme se velice trápili s koncovkou. V této třetině jsme šli dokonce několikrát sami na brankářku, ale nepovedlo se nám proměnit žádnou šanci. A soupeř nás trestal. Ve třetí třetině jsme malinko změnili taktiku, což vedlo k vyhrané třetí třetině, ale bohužel na otočení zápasu již nebyl čas. Škoda, že jsme takto těžkého soupeře dostali hned v úvodu. Musíme ještě zapracovat na pár detailech a pevně věříme, že v odvetě soupeři prohru vrátíme.

FBC Liberec – Tj Sokol Královské Vinohrady 11:2 (4:0, 4:2, 3:0)

V neděli jsme chtěli navázat na náš povedený výkon v útočné hře se sobotního utkání a vyvarovat se chyb v obrané fázi. Řekli jsme si, že na soupeře “vlétneme“ a zaměříme se na větší střelbu. Což si holky vzaly k srdci, v čase 00:37 vedeme 1:0! Holky se zápasem bavily, bylo jich “plné hřiště“ a celkem pohodově jsme přidaly ještě dalších deset branek!

Hodnocení kapitánky (T. Holcová): Byly to super odmakané zápasy. Hrály jsme poprvé v tomto složení, a ještě nám nějaké holky chyběly. Máme hodně mladý tým, ale myslím si, že jsme skvělá parta a můžeme si navzájem plno zkušeností mezi s sebou předávat. Myslím si, že jsme na hřišti nechaly všechno. Určitě, tam byly nějaké chyby, ale těmi se člověk učí a dělá ho to lepším a silnějším. A to my přesně chceme a víme, že to tak bude! Jsem na holky za výkony pyšná, moc se mi to líbilo a věřím, že se určitě můžeme pohybovat v horní části tabulky. Důležitá je také individuální příprava a to, co do toho každá z nás je schopna dat navíc. Já věřím v to, že všechno!

Hodnocení trenéra (O. Navrátil): Škoda, že jsme nebyly ani na jednom zápase v plné síle, a tak v naší nejsilnější možné podobě. Byl jsem na holky opravdu pyšný a hrdý. Troufnu si říci, že v našem prvním zápase se projevila nesehranost a trochu i nervozita. Přesto jsme si v zápase vypracovali spoustu gólových příležitostí, ale zkušený soupeř byl zkrátka efektivnější. V druhém zápase jsme si trochu zpravili chuť a soupeře rozstříleli. Považuji si, že jsme hráli jako tým, nikoliv jako skupina jednotlivců. Za výbornou považuji naší spolupráce v dívčí sekci s nedalekým TJ Turnovem!

Ještě jednou bych chtěl všem zainteresovaným moc podělkovat. A rád bych Vás pozval na naše další utkání, které se uskuteční v neděli 18. 9. od 10:00 na domácí palubovce na Aréně, kde přivítáme také velice silný tým FbŠ Bohemians.