Mládež
01.10.2018 - Redakce

Plzeňský víkend vyšel libereckým juniorům napůl

První odvetné zápasy měla na programu základní část KB ligy juniorů a Liberec čekal nejprve dlouhý sobotní výlet na Slavii Plzeň, v neděli pak přivítal na domácím hřišti plzeňské FBC.

FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň – FBC Liberec 6:8 (4:2,4:2,0:2)

První vzájemný duel na domácí půdě vyšel mnohem lépe Liberci (8:2), ovšem do Plzně
neodcestoval v úplné sestavě, což se bohužel promítlo i do závěrečného skóre. Lepší vstup
do zápasu měli domácí, kteří otevřeli gólový účet zápasu v 6. minutě. Rychlou odpověď si po
necelé minutě v přesilovce připravil Ševčík, který srovnal po přihrávce Čermáka parádní
ranou z „jedničky“. Domácí pak po dvou gólech odskočili Liberci, o následné snížení se pak
zasloužil Trčka, který vyvezl míček přes osu a jeho gólovou střelu ještě na brankovišti tečoval
Stránský. Přestávkové skóre však po čtvrté, hodně laciné brance, bylo 2:4 z našeho pohledu.
Liberec pak dokázal v úvodu druhé třetiny dotáhnout dvougólové manko, po dvou
asistencích Trčky skórovali Stránský střelou na zadní tyč a v přesilovce po nádherné souhře
první lajny Čermák. Do konce druhé periody pak po našich individuálních chybách vstřelila
Plzeň 4 branky v řadě a zdálo se být vymalováno… Do třetí třetiny vstoupil Liberec se
staženou sestavou a předvedl výborný výkon, Plzeň se pouze bránila a ke tříbodovému zisku
je dovedl především skvělý výkon jejich golmana. Liberec totiž dokázal pouze snížit dvěma
brankami Šimona Stránského (asistovali Pšenička a Čermák) na konečných 6:8.

FBC Liberec – FBC Plzeň 6:3 (1:1,1:0,4:2)
Plzeňské FBC nepřekvapilo a vstoupilo do zápasu s defenzivní taktikou, která dělala našim
ofenzivně založeným plejerům problémy. Tu dokázali přelstít v první třetině pouze
benjamínci Wiener – Sedláček, kteří předvedli parádu alá Svenska Superlligan. Král vzápětí
podržel Liberec pokrytým trestným střílením, Plzeň však přesto srovnala po tečované střele
z dálky. Druhá třetina nepřinesla gólový zápis až do poslední minuty, kdy šťastnou střelou
mezi nohy Bezděka skóroval kapitán Ballaty. Plzeň však vyrovnala necelých 12 minut před
koncem po brance Holečka. O rychlou odpověď se po dobrém napadání Jaroše naštěstí
postaral povedenou kličkou odpočatý Lhota. Po pěkné souhře po ose Trčka – Pšenička –
Stránský odskočil Liberec poprvé do dvoubrankového vedení, ovšem Plzeň se dokázala
přiblížit na rozdíl jediné branky gólem necelé 4minuty před koncem. Uklidňující pátý gól pak
přidal po přihrávce Stránského zpoza branky z první Pšenička a při plzeňské hře bez brankáře
uzavřel skóre do prázdné Čermák.

Sestava: Král, Volejník O. – Ševčík, Čermák, Trčka, Pšenička, Stránský, Ballaty, Šedivý, Krejčí,
Šorm, Jaroš, Blecha, Kapitán, Wiener, Sedláček, Kvasnička, Lhota, Volejník M., Belák

Další vystoupení čeká na liberecké juniory už příští sobotu, kdy nastoupí od 13:30