Rozhovory
08.06.2023 - Redakce

Patrik Rozkovec se vrací. “Návrat do Liberce mi dává smysl.”

Celou sezonu 2022-2023 strávil Patrik Rozkovec na hostování v pražských FBŠ Bohemians. V následujícím ročníku ho opět budeme moci vidět v dresu FBC Liberec. Více v našem rozhovoru.

Patriku, co tě vedlo ke změně dresu v uplynulé sezoně?
Po sezoně jsem vedení Bohemians nastínil své vize, mezi ně určitě patřilo větší herní vytížení než jsem měl sezonu předtím v Liberci.. V tomhle ohledu jsme se ale úplně neshodli.

S Bohemians jsi zažil velmi povedený ročník, že?
Ano, povedlo se nám to, co ještě nikomu v klubové historii. I tak ale musím přiznat, že tohle nebyl náš cíl. Myslím si, že Bohemians měli kvalitu být ještě o level výš.

Jaké to bylo nastupovat v jednom týmu s Filipem Formanem?
Skvělé, jeho herní myšlení a přehled je parádní. Nebyl ale jediný, komu jsem věnoval zvýšenou pozornost při tréninku. Jakub Buršík má neuvěřitelnou střelu, je schopný dát gól snad úplně ze všeho. U Filipa a Jakuba ta hra vypadá hrozně jednoduše.

Byl plán se po roce vrátit do Liberce?
O téhle možnosti jsem se dozvěděl už během sezóny, upřímně v ten moment jsem nad tím moc nepřemýšlel. Po skončení sezóny jsme si nastínili, jak by mohlo moje fungování v týmu vypadat a obě strany v tom viděly smysl.

Co říkáš na to, že se opět potkáš se svým dlouholetým trenérem Petrem Kološem?
Musím se tomu smát, už jsme spolu něco zažili. Věřím že to, jak se známe nám pomůže ze mě dostat to nejlepší.

Jak zatím letní příprava?
Já si přípravu užívám. Pod vedením Aleše Pařeze to vlastně ani jinak nejde. Tenhle typ letní přípravy se mi moc líbí. Jsem přesvědčený o tom, že tohle je ten správný směr kterým máme jít.