Mládež
25.09.2023 - Redakce

PRVNÍ TURNAJ NOVÉHO TÝMU STARŠÍCH ŽÁKYŇ

První turnaj absolvovaly naše starší žákyně v sobotu v hale nazvané trefně Mrkev (podle barev fasády) na okraji Litvínova. Nově byl tým složený z holek Liberce a Turnova, což je letošní novinka. Věříme, že tato spolupráce přinese ovoce jak klubům, tak i samotným holkám, které mají možnost se vyvíjet, zlepšovat, a hlavně hrát pětkový florbal. Loňské 3+1 už v této kategorii není, a tak holky spadly rovnou do florbalu velkého. Ale teď už k samotným zápasům.

FBC Liberec – FD Teplice 1:4 (1:3,0:0, 0:1)

Pro některé holky úplně první turnaj na velkém hřišti začal pro nás naprosto skvěle. Holky začaly hned od začátku bojovně a s obrovským nadšením, a když hned ve druhé minutě padl po ukryté střele Anety Drahoňovské z dálky první gól do teplické branky, mohla vypuknout velká radost na hřišti i na střídačce. Následovala vyrovnaná část hry až do poloviny první třetiny, kde se povedlo díky šťastnému gólu teplickým holkám vyrovnat. Po této brance začaly naše soupeřky pomalu přebírat otěže zápasu, začaly přibývat zákroky naší Nellči v brance a logickým vyústěním této převahy byly dva góly v naší síti během pár vteřin. To nás trošku srazilo dolů. O pauze jsme holky nabádali, že neřešíme skóre na tabuli a budeme se věnovat plnění úkolů, které si musíme osvojovat v zápase. Ve druhé třetině holky zlepšily výkon, napadání soupeřek a začaly se dostávat i ke střelám. Bohužel nám tam nic nepadlo a když vše podpořila ještě Nellča v brance, tak jsme se gólu nedočkali ani na jedné straně. Po další pauze se už začala projevovat větší zkušenost teplických holek, kterým se povedlo ještě skóre navýšit a tím uzavřít naše první účinkování v ostrém zápase.

FBC Liberec – SK Bivojky Litvínov 0:12 (0:4, 0:3, 0:5)

O pauze jsme si s holkami řekli, co a jak chceme hrát v tomto zápase. K naší smůle se nám to dařilo plnit jen zkraje zápasu a pak jsme během pěti minut čtyřikrát inkasovali gól a vlastně bylo výsledkově po zápase. My jsme ale v tomto čase spíše holky nabádali, aby nepřestaly hrát, bojovaly, nevzdávaly se a plnily instrukce, které dostaly na střídačce. Toto vše nelze nikomu upřít, ale herní zkušenost holek z Litvínova, které mají zkušenosti i v kategorii dorostenek, nutily naše bojovnice na hřišti k chybám, jež vyústily v další góly

do naší sítě. Naše holky se v obraně musely pořádně otáčet, aby zabránily ještě většímu přídělu. Ke konci zápasu už nám chyběly i fyzické síly a taky štěstíčko, když všechny naše pokusy zlikvidovala gólmanka Litvínova a poslední gól padl jen sekundu před koncem opět do naší branky. Pak už nám zbylo jen rozehrát buly a jít popřát Bivojkám k vítězství, protože tentokrát byly prostě lepší.

Komentář trenéra Miroslava Hnídka:

Skóre z obou zápasu nám určitě nezkazilo náladu. Holky makaly a nechaly na hřišti všechno co v sobě měly, mají můj obdiv a respekt. Doufám, že v nás zůstane pozitivní energie, že se budeme florbalem hlavně bavit a rozvíjet naši hru. Jsem rád, že přišla šance pro tenhle projekt a věřím že brzy budeme konkurenceschopný tým. Děkuju všem holkám za bojovnost!

Závěr

Tým složený z holek, které hrají florbal jen krátce, byl doplněn několika zkušenějšími. Ukázal na tomto turnaji bojovnost a snahu vnímat pokyny trenérů. K vidění bylo i pár dobrých individuálních výkonů, ale na druhou stranu bylo znát, že se holky na velkém hřišti seznamují se samotnou hrou a vlastně i samy se sebou, vzhledem ke spojení holek ze dvou klubů (některé se viděly poprvé). Kladem je určitě zmíněná bojovnost všech, snaha nevypustit žádný souboj a snaha hrát i za nepříznivého stavu. Za to je třeba holky opravdu pochválit. Bude to chtít ještě čas, aby si vše sedlo, ale už po prvních zápasech si troufáme říct, že to s námi soupeřky boudou mít v průběhu sezóny těžší a těžší. A ještě jedna novinka se udála… Po domluvě s gólmankou Nellčou mezi třetinami na střídačce vzniklo nové heslo pro tento tým: BCB! Pro ty, které by zajímalo, co je to za zkratku, tak vězte, že BRÁNÍ CELÝ BABINEC! Věřme, že si ho vezmou k srdci i na dalším turnaji.

Sestava:

Nelča Futschiková, Aneta Drahoňovská, Naty Lásková, Anit Svobodová, Monča Šmídrkalová, Silva Hartlová (C), Anna Maria Sýkorová, Klárka Vochočová, Monča Nováková, Áďa Koucká, Kiki Medlíková