Mládež
06.11.2023 - Redakce

OBA TÝMY STARŠÍCH ŽÁKYŇ PROTI SOBĚ ODEHRÁLY SUPER ZÁPAS

Turnov hostil v neděli domácí turnaj obou týmů našich starších žákyň. Důvodem je to, že našich řadách působí spousta turnovských hráček a chtěli jsme, aby se ukázaly před domácím publikem. Kulisa pak potvrdila, že se jednalo o skvělou volbu a více než 50 diváků mohlo sledovat historicky první zápas našich 2 týmů starších žákyň proti sobě. Třetím týmem na turnaji pak byla Česká Lípa, za kterou nastoupily holky, které nastupují často za TULIP Team. Jednalo se vlastně o jakýsi "derby turnaj".

FBC TULIP Liberec - FBC Liberec 7:0 (0:0, 1:0, 6:0)

Branky: Pajkrtová 3, Nesměráková 2, Cidlinská, Koucká

Jako trenéři jsme namixovali sestavu obou týmů tak, aby byl zápas pokud možno vyrovnaný a aby mohly holky ukázat co umí. Byli jsme trošku nervózní z toho, jak bude zápas probíhat. Nutno ale říci, že jsme se v první a druhé třetině nestíhali divit tomu, s jakým nasazením a kvalitou oba týmy našich holek do zápasu vlétly. Jednalo se opravdu o skvělé utkání, ve kterém si oba týmy zahrály dobrý florbal a kde byl kombinovaný TULIP Team často pod tlakem ve svém pásmu, což se mu s ostatními soupeři moc nestává. Shodli jsme se na tom, že finální výsledek vůbec neodpovídá předvedenému výkonu obou týmů. Všechny holky předvedly skvělé výkony a jen ve třetí třetině se TULIPu podařilo vstřelit několik (občas i šťastných ) gólů. Skóre ale není vůbec to, co nás zajímalo. Hlavní pro nás je, že všechny holky si zahrály skvělý zápas, který je určitě posunul o kus kupředu. Velké díky si v nejednoduché situaci zaslouží naši fanoušci, kteří spravedlivě podporovali oba týmy.

Zápas se střelecky nejlépe povedl Barče Pajkrtové, která tím paradoxně vůbec nepotěšila svého taťku na lavičce FBCčka :-)

FBC TULIP Liberec - FBC Česká Lípa 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)

Branky: Nesměráková 3, Koucká, Pekárková, Cidlinská, Pajkrtová

Po asi 15 minutovém odpočinku nastoupila dnešní sestava TULIPu proti České Lípě. Hned v jeho první minutě propálila obranu "své" České Lípy Therka Pekárková. Ve zbytku první třetiny se pak odehrával celkem nervózní zápas plný chybiček a nepřesností. Až na jejím konci pak Míša Cidlinská vymyslela gól do prázdné pro Barču Pajkrtovou. Ve druhé třetině holky z TULIPu přidaly a zpřesnily hru. Vyloučení Nesměrákové při hře ve 4 "potrestala" chytrým výjezdem zpoza branky Cidlinská a sama vyloučená pak do konce třetiny 2x své vyloučení napravila. Ve třetí třetině holky z TULIPu zápas kontrolovaly. Zvláště mladší holky z Lípy ale celý zápas ukazovaly, že se nikdy nevzdávají a stále bojují. Tím byl zápas až do konce zajímavý.

FBC Liberec - FBC Česká Lípa 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Branky: Šmídrkalová, Jirošová, Sekničková, Steinerová

Odpočaté FBCčko nastoupilo ke svému druhému zápasu proti Lípě citelně oslabené o Rózu Motejzíkovou, která si v předchozím zápase poranila kotník. Přejeme všichni Rozárce rychlé uzdravení. Náš tým tentokrát neodehrál úplně dobrý zápas. Hlavně v defenzivě se objevovalo hodně okének a holky špatně plnily pokyny nás trenérů. Ty spočívaly v tom, aby se beci nebáli chodit dopředu a útočníci je zastupovali. Navíc vázla komunikace a tím si holky situaci hodně ztěžovaly. Lípa tak mohla chodit až moc často do přečíslení. Po bezbrankové první třetině hned na začátku druhé z volného úderu propálila skákavou "bombou" Monča Šmídrkalová výborně chytající gólmanku soupeřek. Do konce třetiny pak ale Lípa po několikáté naší chybě zaslouženě vyrovnala. Ve vyrovnané třetí třetině ale naše holky byly gólovější. Nejprve po výborné práci Valči Sekničkové dopíchla Zuzka Jirošová míček do braky na 2:1. Poté sama Valča gól vstřelila a hned v zápětí krásnou přihrávkou vyzvala ke skórování Verču Steinerovou. Valča si tak doslova podmanila třetí třetinu a se svými spoluhráčkami dokráčela k vítězství.

Komentář trenéra Nesměráka: Tenhle turnaj byl velmi zvláštní. Postavit proti sobě všechny holky, které trénujeme bylo opravdu speciální. Museli jsme jako trenéři stát na jedné z laviček a vlastně podporovat i "soupeřky". Smekám před holkami, jak zápas zvládly a udělaly nám tím ohromnou radost. Myslím, že se nám celkem citlivě podařilo holky rozdělit. Jsme si jistí, že holkám zápas dal nové zkušenosti a vlastně jim dal možnost ochutnat naši vlastní hru. Samy teď vědí, jak je nepříjemné proti nám hrát, pokud plní své úkoly. Všem ještě jednou tleskám za skvělý výkon. Na turnaji jsme opět posunuli naši hru směrem dopředu, nutili naše obránce k aktivitě a k neopouštění "dobytých pozic". Mělo to samozřejmě své mouchy, ale pokračujeme v malých krůčcích k lepší a lepší hře. Nestojíme na místě a naši práci rozhodně nijak neovlivňuje postavení v tabulce. My sami definujeme strop našeho výkonu a to je super. Je před námi spousta práce, ale máme do ní chuť a my i holky vidíme, že má smysl. Určitě děkuji i rodičům a fanouškům za skvělou a přátelskou atmosféru.