Preview k zápasu
22.09.2017 - Redakce

O další superligové body se utká Liberec se Spartou

Superligový kolotoč nabírá na obrátkách a muže FBC Liberec čeká 4. kolo Tipsport Superligy. V něm na Severočechy čeká pražský soupeř ACEMA Sparta Praha.


FBC Liberec (0-1-1-2)

V předchozích utkáních ukázali liberečtí dvě tváře. Dvakrát jasně podlehly svým soupeřům a po prohrách 4:9 a 4:8 se krčili na konci superligové tabulky. Po reprezentační přestávce přišly na řadu zápasy s Tatranem Střešovice a FBC Česká Lípa. Muži v obou zápasech dlouhou dobu vedli a o plné bodové zisky přišli až v závěrečných minutách zápasu. Nakonec z těchto dvou duelů vytěžili 3 body a odpoutali se od nepopulární 0 na svém kontě.

V letošním ročníku se zatím daří Petrovi Salátovi, který prozatím nasbíral 7 bodů. V závěsu má duo Radka Valeše a Lukáše Veselého. Ti mají shodně 4 branky a 2 asistence. Právě Lukáš Veselý se stal hrdinou pondělního televizního utkání s Českou Lípou. V zápase vstřelil hattrick a těší se skvělé střelecké formě. V dobrém rozpoložení jistě nastoupí i Jakub Kopecký, autor dvou branek z posledního utkání.

ACEMA Sparta Praha (1-0-0-2)

Spartu na úvod nového ročníku čekal duel s úřadujícím mistrem ČR Florbal Chodov. Sparťanští v zápase dlouho tahali za kratší konec. Nakonec se dokázali vzchopit a nechybělo moc a odnesli si bodový zisk. V druhém zápase si pražský celek připsal tři body za výhru 9:5 nad nováčkem TJ Znojmo LAUFEN CZ a ve čtvrtek byla blízko, aby sebrala body Mladé Boleslavi, ze zápasu odešla Sparta poražena 6:7.

Při pohledu na kanadské bodování zjistíme, že její brankový přísun je rozložený mezi vícero hráčů. Nejvíce bodů má obránce Jan Marvánek (4+1). Za ním je v závěsu hned čtveřice hráčů se čtyřmi body. V zápase proti domácímu týmu FBC Liberec se představí dva liberečtí rodáci. David Ježek a Milan Garčar, navrátivší se ze zahraničního angažmá.

Shrnutí

V 5.kole Tipsport Superligy se střetnou dva týmy, které mají shodně 3 body v ligové tabulce. Můžeme čekat vyrovnaný zápas, podobný tomu, jaký si diváci mohou pamatovat z loňského vzájemného utkání, které vyhráli liberečtí až v prodloužení. Sparta bude v zápase favorit, avšak FBC Liberec bude chtít potvrdit bodové zisky z předchozích duelů. Kdo bude úspěšnější? To se dozvíme už tuto neděli.

Neděle 24.9.2017, 18:00, SH ZŠ Dobiášova

FBC Liberec vs. ACEMA Sparta Praha

Fotogalerie