Mládež
30.08.2018 - Redakce

Novinky pro sezonu 2018/2019 – ELÉVOVÉ

Klub FBC Liberec připravuje na novou sezonu několik novinek. Některé se budou týkat i našich mladších kategorií, například elévů.

4 týmy elévů

V kategorii elévů došlo v poslední sezoně k výraznému navýšení počtu dětí, což přimělo vedení klubu k úměrnému navýšení počtu týmů. Do nové sezony tedy vstoupí hned čtyři týmy elévů, jejichž složení nebude stálé po celý rok. „Veškeré informace o zápasech a nominacích připravujeme pro rodiče na úvodní schůzku před sezonou,“ odhaluje šéftrenér Matěj Klucho.

Noví trenéři

Velké obměny doznal trenérský tým. V nové sezoně již nebudeme vídat u skupiny elévů Kubu Raise (osobní důvody), Honzu Slámu (studium ve Francii) a Pavla Jiruchu (posun ke starší kategorii). Hlavní trenér Ondřej Navrátil však sám rozhodně nezůstane, k ruce mu v nové sezoně bude Zdeněk Skružný, který tak bude mít v ročníku 2018/2019 zajímavou kombinaci Muži A + elévové. Dalšími novými silami budou hráči mužského celku Jan Baudisch a Daniel Kroupa.

„Máme velkou radost, že stále dokážeme držet počet trenérů u elévů na odpovídajícím čísle. Se Zdeňkem jsem v úzkém pracovním kontaktu a vím, že se na trénování dětí moc těší. Za zájem Baudyho a Dandy jsem rád a věřím, že je práce s dětmi chytne! Vzhledem k tomu, že se jedná o trojici působící v mužském áčku, budeme muset směrem k víkendovým utkáním zapracovat na spolupráci s rodiči, o kterou se dlouhodobě snažíme. Jsem přesvědčen, že se na začátku září na společné schůzce vše podaří zajistit,“ vysvětluje Klucho úskalí trenérského týmu složeného z členů A týmu mužů.

Výběrový trénink na Jergymu

Výběrový trénink bude v sezoně nově pouze pro kategorii elévů a bude se odehrávat na Gymnáziu Jeronýmova (pondělí 16:30). Formu tréninku a případný výběr na trénink opět zazní na společném setkání trenérů a rodičů.