Mládež
17.01.2022 - Redakce

NEPOVEDENÝ TRUNAJ SKONČIL SKVĚLOU MÍCHAČKOU a FANTASTICKÝM FLORBALEM

Možná to vypadá nelogicky, ale ani to, že se vám nic nedaří, neznamená, že neodejdete z turnaje s úsměvem a skvělou náladou. V sobotu na hale ZŠ Dobiášova v Liberci to zjistily nejen naše mladší žákyně, které opět nastoupily do zápasů ve velkém počtu 12 hráček. Na poslední chvíli sice onemocněly Silva a Kiki, ale i bez nich jsme byli nejpočetnějším týmem na turnaji.

Na sobotní turnaj nedorazil tým Mostu, protože nemá takové počty hráčů jako domácí FBC Liberec. Jeho hráčky tak naskočily za klučičí tým a ten holčičí byl obětován. V první chvíli to tak vypadalo na neplnohodnotný turnaj. Naprostý opak byl ale pravdou. Jako trenéři jsme se dohodli, že po odehrání vzájemných zápasů uděláme "míchačku" a holky si zahrají v náhodně nalosovaných týmech. Geniální myšlenka Martiny Gembecové z České Lípy tak z turnaje udělala ten vůbec nejlepší v sezoně a nasadila broučky do hlavy nám trenérům. Od soboty vymýšlíme, jak uspořádat míchačku znovu. Ale pojďme nejdříve k "oficiálním" zápasům.

FBC Liberec - Česká Lípa 0:10

První zápas našim holkám absolutně nevyšel. Mnoho opakovaných chyb znamenalo mnoho jednoduše obdržených branek. Navíc Eliška Kolstrunková branku soupeřek zamkla a když už ji holky překonaly, zasáhla branková konstrukce vč. předepsaného zmenšovače. Prostě zápas "blbec" který se někdy přihodí. Neschopností našich holek vstřelit gól stoupala frustrace a ta vyvrcholila v poslední minutě nespokojeným výlevem jedné z našich hráček směrem ke slečně rozhodčí, což jsem jako trenér opravdu nemohl tolerovat a musel jsem netradičně zařvat. Po konci zápasu jsme se tak zavřeli do domácí šatny našeho Áčka a jako trenéři holkám vysvětlili, že toto nebudeme absolutně tolerovat. Vysvětlili jsme si, že jedna sporná situace nás nemůže rozhodit a že i naše hráčky udělaly v zápase spoustu chyb. Navíc rozhodčí žádnou chybu neudělala.

FBC Liberec - Turnov 5:8

Do dalšího zápasu jsme ještě trošku rozhození nastoupili s odhodláním vše změnit. Nějak se nám ale nedařilo na hřišti dělat, co si říkáme. I přes zlepšený výkon a velkou snahu jsme se nakonec z vítězství neradovali, ale alespoň jsme se dostali z útlumu. Ještě musíme hodně zapracovat na aktivitě hráček, když nemáme balonek na holích. V zápase do branky tentokrát naskočila Nelča Krajčovičová a nutno říct, že i bez zápasových zkušeností zastoupila Elišku velmi dobře a předvedla mnoho dobrých zákroků.

SPOLEČNÁ MÍCHAČKA

Vyvrcholení turnaje ale teprve mělo přijít. Všechny hráčky jsme rozlosovali do 3 týmů tak, aby měly z každého klubu podobný počet hráček. Náhoda tomu chtěla, že vznikly 3 týmy přesně s počty 9+1 hráček s názvy - Modré střely, TuLibpky a Dobrá otázka. Holky si vše musely organizovat během hry samy, určit si trojičky, vybrat brankařku, řídit si střídání. A co jsme dělali my trenéři Turnova, Lípy a Liberce? Nic. Nestačili jsme se divit, jak úžasný florbal začaly opravdu všechny holky hrát. K vidění byly vidět krásné kombinace, skvělé kličky i střely, mnoho pohybu a bojovnosti. A hlavně bylo opravdu na všech holkách vidět, že z nich spadl stres z výsledku svého klubu a florbal si neskutečně užívaly. Spousta smíchu, ale i hecování bylo vidět při každém zápase. Vše zvládly holky samy bez pomoci dospělých. Všechny 3 odehrané zápasy byly neskutečné vyrovnané s dramatickým vyvrcholením díky nájezdům.

Opět jsme zjistili, jak je míchačka skvělá a jak hráčky spojuje a dělá turnaj i po florbalové stránce zajímavým. Jako trenéři tak s jistotou víme, že nás určitě čeká další míchačka. Tentokrát ale využijeme model, ve kterém zapojíme rodiče na vlastním hřišti, aby nemuseli jen sedět a koukat.

Ještě bych chtěl OPRAVDU MOC poděkovat za pomoc našim rodičům při pořádání turnaje. Moc jsem si ho nakonec užil.

Díky všem hráčkám, trenérům, fandům a rodičům.

Lukáš Nesměrák
Fotogalerie zde: odkaz