Mládež
04.05.2021 - Redakce

NA FLORBAL: JAK SI VEDE KATEGORIE PŘÍPRAVKA?

Kategorii nejmladších členů FBC Liberec vede dlouhá léta vždy veselá a oblíbená trenérka Blanka Procházková. Jak vnímá současný návrat dětí do společného trénování a co by si nejvíce v tréninku dětí přála?

Blanko, představ se prosím čtenářům. Jaké máš zkušenosti se sportem?
Od malička jsem vyhledávala různé sporty, začalo to gymnastikou až do 13 let, pak pozemní hokej, vytoužený lední hokej a závěrem florbal. Rekreačně jsem hrála stolní tenis, na gymnáziu basket, volejbal, házenou, prostě co bylo k mání, tam jsme byla i já. (smích)

Jak dlouho trénuješ v FBC Liberec přípravku?
V libereckém FBC trénuji přípravku již přes 10 let. Je to pro mě nejúžasnější kategorie. Když pak vidím, že někteří hráči projdou až do týmu A-týmu mužů nebo třeba i do reprezentace, je to ten největší dárek.

To je tedy poměrně dlouhá doba. Řekni, jak moc ti chyběl kontakt s dětmi?
Kontakt mi chyběl hodně. Pro nejmenší jsem vymýšlela kvízy, nějaké soutěže, ale to byla vždy krátkodobá záležitost. Osobní kontakt chyběl hrozně moc.

Venkovní trénování chtěl oddíl i v době, kde se mohlo trénovat pouze ve dvojicích. Bohužel se to plnohodnotně povedlo až v dubnu. Jak si vnímala tuto situaci?
Byla jsem nadšená, že už se konečně něco začne dít, radost dětí a rodičů toho byla důkazem. Rozhodování zda začít trénovat i v menších skupinkách bylo velmi jednoduché a to i v rámci celého klubu FBC Liberec.

Jak moc se zaměřujete během venkovních tréninků na florbal?
Už na začátku tréninku se děti ptají “ bude dneska florbal”, takže hrát ho pořád chtějí. (smích) Ale zaměřujeme se na vše, skoro stejně jako v hale, jelikož nám to sportoviště na Dobiášově umožňují.

"Budeme se snažit, aby děti měly náplň, co nejvíce pestrou a nahradila jim měsíce, ve kterých museli být hlavně doma. "

Jaká hra nejmenší děti nejvíce baví?
Ve své podstatě je to jedno. Nevidím žádnou nejvíce oblíbenou hru. Kolektivní aktivity nebo hry samozřejmě vedou, ale děti baví vše, a když se k nim do hry přidá trenér/trenérka, je to pro ně ještě lepší.

Co tě nejvíce mrzí na vynucené koronavirové pauze z pohledu dětí? A co z pohledu trenéra?
Děti bohužel přišly o spoustu zážitků a turnajů, kterých je vždy spousta. Zážitky radosti z výhry nebo ponaučení z prohry jsou nenahraditelné. Z pohledu trenéra to vidím tak, že některé děti, které teprve začaly a mohly trénovat v přípravce, rovnou skočí do starší kategorie. Děti si neměly čas zvyknout na pravidla při zápasech, tréninky atd…

Projevil se na členech dlouhý výpadek v trénování?
Moc nevím, jak odpovědět. Mohu nyní říci, že jsme něco nestihli, ale pevně věřím, že vše se dá dohnat pílí a důsledností v trénincích. Budeme se snažit, aby děti měly náplň, co nejvíce pestrou a nahradila jim měsíce, ve kterých museli být hlavně doma.

Co je podle tebe nejdůležitější do dětí v tomto věku dostat?
Rozhodně si myslím, že nejdůležitější věcí je láska ke sportování, pak vše podstatné přijde samo.

Co tě první napadne, když se řekne, že konečně můžete trénovat? Jaké jsou tvoje první myšlenky?
Jupí! Konečně už můžeme zase dělat s dětmi to, co nás baví! Hrozně jsem se těšila na všechny malé sportovce, a když nám do týmu přibydou další hráči a hráčky, které hledají svůj sport, budu jedině ráda. 

NÁBOR DĚTÍ DO FBC LIBEREC: 
Pokud chcete vyzkoušet florbal rozhodně neváhejte. I v tomto období mohou noví zájemci vyzkoušet florbalové venkovní tréninky FBC Liberec. Případné dotazy rád zodpoví šéftrenér FBC Liberec Matěj Klucho, tel. číslo 734 592 400, email: m.klucho@fbcliberec.cz