Aktuální zprávy
23.02.2023 - Redakce

Mužskému B-týmu končí úspěšná sezona.

O víkendu se naše liberecké Benfika zúčastnila posledního zápasu této sezóny. V neděli museli chlapci vycestovat na domácí půdu Kutné Hory. Zde je čekal poměrně kvalitní soupeř. Zápasy s Kutnou Horou vždy nabídnou kvalitní florbal, který je velice zajímavý pro divácké oko. Jednalo se o hezké florbalové utkání bez jakýchkoliv zákeřností od obou celků.

Liberečtí prováhali první třetinu, po které prohrávali o dva góly. Trenér Míra Svoboda ukázal svoje čarodějnické umění a klukům v šatně domluvil, ty se z toho sebrali a ve druhé třetině se především urval ze řetězu kapitán týmu Bohuslav Ferdan. Ten svým hattrickem hodně pomohl týmu k vyrovnání brankového stavu utkání. Hra se přelévala ze strany na stranu a každý z týmů občas tahal za ten lepší konec provazu. Ve třetí třetině liberečtí prohrávali o jednu branku a tak opět musel trenér kouzlit. Po time-outu na hřiště poslal to nejlepší, co našel po svém boku a vyšlo mu to. V 58. minutě přišlo vyrovnání a tak utkání v základní hrací části skončilo nerozhodně. V prodloužení měla Kutná Hora štěstí nakloněno na svojí stranu a tak dokázala sebrat druhý bod a stala se vítězem utkání.

Díky této prohře v prodloužení liberecká Benfika obsadila v divizi třetí místo, ale bohužel díky pravidlům Českého florbalu se do dalších bojů v play-off zapojit nemůže.

Kluci z libereckého B-týmu předvedli úspěšnou sezónu. Nebýt nešťastné série proher na přelomu roku, když v týmu byla poměrně dost velká marodka, tak mohli kluci skončit bez jakéhokoliv problému na prvním místě. Před posledním hracím víkendem totiž ztráceli na první Slavii Prahu pouhý jeden bod. Jedno prvenství klukům však stejně patří a to nejvíce vstřelených branek z ligy - 182 branek za 22 utkání. Kluci v sezóně hodně lidem také ukázali, že i v Divizi se dá hrát hezký florbal.

Díky všem klukům a trenérovi Mírovi Svobodovi za předvedené výkony, všem co vypomáhali, když byla velká marodka a také všem, kdo chodil kluky podporovat na domácí zápasy. Těšíme se na příští rok, kdy už třeba to první místo vyjde.

Autor: Jakub Pecháček