Aktuální zprávy
15.09.2019 - Redakce

Muži zahájili sezonu výhrou. Ženy zápas s Olomoucí nezvládly

Nový ročník superligy odstartoval 15. září a liberečtí v rámci prvního kola přivítali celek z daleké Ostravy. Ve vyrovnaném utkání zářil zejména gólman domácích Vaníček, který Liberci výrazně pomohl k zisku prvních tří bodů. V dříve hraném utkání se nedařilo ženám Crazy girls, které podlehly Olomouci 1:6.

FBC Liberec vs. FBS Ostrava 4:3

Po úvodním vhazování jsme viděli z obou stran opatrnou hru s několika nepřesnostmi. Ospalý start nezvrátily ani vyloučení, po jednom na každé straně. První gól slavili hosté, když Kaloč překvapil bekhendovou střelou Vaníčka. Odpověď přišla v samotném závěru první periody. První liberecká pětka se blýskla parádní kombinací, na jejíž konci byl Lukáš Lhota.

Prostřední třetina začala v mnohem větším tempu, ale hru kouskovalo poměrně hodně vyloučení na obou stranách. Jako první pykal za liberecké Klucho, ale liberečtí se prezentovali výbornou hrou v oslabení a dokázali dokonce vstřelit gól. O ten se postaral Balatka. Libereckým však úsměv ze rtů vzal ostravský Sládek, který nakonec využil zbytek přesilové hry a po vyloučení Balatky skóroval znovu a otočil skóre. Liberec však vůbec nesložil zbraně, bleskově odpověděl Baudisch, který zužitkoval nahrávku Kroupy. Další vyloučení přišlo ze strany Ostravy a ani to nezůstalo bez potrestání. Ke střele napřáhl Rozkovec a strhl tak skóre zpět na stranu domácího týmu.

Poslední dvacetiminutovka přinesla ještě ostřejší tempo, hosté se dostávali do několika šancí, které ale končily na kouzelníkovi v liberecké brance. Vaníček předvedl několik neuvěřitelných zákroků a nedovolil tak hostům vyrovnat. Liberec i díky němu nakonec slaví první tři body v novém superligovém ročníku.

Branky: Lhota, Balatka, Baudisch, Rozkovec

Další zápas odehrají liberečtí znovu na domácí palubovce. V neděli 22. 9. v utkání 2. kola Superligy florbalu přivítají tentokrát na SH Dukla Liberec druhý ostravský tým 1. SC TEMPISH Vítkovice. Úvodní buly je naplánováno na 18.00. Všichni jste srdečně zváni!

Crazy girls FBC Liberec vs. FBS Olomouc 1:6

Sezona 2019/2020 začala pro liberecké ženy na výbornou, protože v čase 1:22 otevřela brankový účet Bárková. Prosadila se střelou nad levé rameno brankářky Kubíčkové. Jinak byl začátek zápasu velmi opatrný z obou stran. Vyrovnání přinesla Pejzlová, která zužitkoval nabídnutý brejk. Krátce poté měla výrazné šance posila Fatuňová, tu ale vychotal bezchybná hostující brankářka. Když se v poslední velké šanci první třetiny neprosadila z trestného střílení Suchánková zůstal stav po dvaceti minutách nerozhodně.

Druhá perioda nedopadla pro Crazy girls dobře. Postupem času ztrácely půdu pod nohama a pouštěly hostující hráčky do velkých šancí. Do vedení poslala Olomouc Pejzlová, poté násladoval brankostroj v podobě tří vstřelených branek. Po nedůrazu v brankovišti se trefila dvakrát Reimerová, poté Ryšavá.

Závěrečná třetina patřila hlavně brankářce Kubíčkové, která působila ve své kleci dokonale. Nepřipustila žádné odražené míčky a nepustila domácí do zápasu. V čase 47:12 zvyšovala na 6:1 Suchánková a definitivně rozhodla toto utkání. Poslední velkou příležitost ke snížení dostaly Crazy girls v 51. minutě, ale ani v přesilové hře nedokázaly protlačit míček za brankovou čáru. Ve zbytku utkání už branka nepadla, a proto odjíždí FBS Olomouc s plným bodovým ziskem.

Branky: Bárková