Aktuální zprávy
16.05.2024 - Redakce

Muži zahájili přípravu na novou sezonu

Po téměř dvou měsících od konce čtvrtfinále Livesport Superligy startují muži FBC Liberec společnou přípravu na sezonu 2024/2025. Stejně jako v uplynulém roce povedou mužský elitní celek trenéři Petr Kološ a Matěj Klucho. Letní příprava vyvrcholí úvodním kolem Livesport Superligy, které odehrají muži FBC Liberec 14. nebo 15. září.

Aktuálně se na novou sezonu široký kádr v čele s Jakubem Faksou, kapitánem Vojtěchem Wienerem nebo Vojtěchem Janečkem. Po zranění se do sestavy vrací Radek Valeš a pro sezonu v libereckém týmu zůstává i nejzkušenější hráč Prokop Ferdan. “Na vstup do letní přípravy se s celým realizačním týmem těšíme. Myslím si, že i letos budeme moci těžit z naší kvalitní kondiční přípravy, kterou mají hráči pod vedením Aleše Pařeze a Adama Balatky k dispozici. Hráči nejdou do zápřahu z nuly, ale už několik týdnu plní individuální plány,” říká na začátek hlavní trenér Petr Kološ.
“Stejně jako loni nás čeká budování nového kádru, protože i letos jsme museli strávit mnoho odchodů, včetně odchodu tří klíčových hráčů. Máme rozjednáno i několik příchodu, ale aktuálně není nic 100% dotaženo, proto nebudu chystané příchody do kádru nijak komentovat. I přes početné změny v týmu budeme chtít loňskou sezonu minimálně zopakovat, v ideálu se posunout ještě o stupínek výše,” komentuje změny v kádru lodivod Petr Kološ.
“Velkou novinkou je finální sjednocení přípravy pro mužský a juniorský celek, takže budeme vidět v akci i naše mladé talentované hráče. Aktuálně vidím v mládeži velký potenciál a čekám, že se to libereckého týmu zapojí mnoho odchovanců FBC Liberec s možností hrát pravidelně Livesport Superligu,” říká na závěr Petr Kološ.

Aktuální odchody:
Jakub Kopecký - Helsingborg (Švédsko, SSL)
Filip Smutný - Jönkoping (Švédsko, SSL)
Jan Šoltys - přesun k B týmu
Jan Bitman - konec kariéry
Patrik Rozkovec - ?
Matyáš Velc - ?