16.10.2018 - Redakce

Muži v televizní dohrávce podlehli Mladé Boleslavi

9. kolo Tipsport Superligy, které bylo odehráno na palubovce Mladé Boleslavi mělo speciální příchuť. Zápas se odehrál před kamerami ČT Sport. V utkání ukázal sílu současný mistr ČR a zaslouženě vyhrál 9:3.

Technology Florbal Mladá Boleslav vs. FBC Liberec 9:3

Liberečtí začali televzní duel velice aktivně a už od první minuty vyslali na domácího Bauera několik střel. Na brankáře Technologů si nepřišli Kopecký, Ferdan ani Klucho. Úvodní část zápasu nabídla velmi vyrovnaný duel. Nicméně jako první se dokázali prosadit florbalisté z Mladé Boleslavi. Bína po zmatcích v obraně nalezl volný míček a propálil vše, co mu stálo v cestě. Když ve 13. minutě vyřešili domácí přečíslení 2 na 1 svítilo skóre 2:0 pro Mladou Boleslav. První přesný zásah hostujícího týmu si připsal Matěj Klucho, který fantasticky trefil levý horní roh brány. V závěru první periody měli Severočeši ještě výhodu přesilové hry, ale skórovat nedokázali.

Ve druhé třetině se hostující častěji ocitali pod tlakem Technologů. Liberec nedokázal držet míček na svých holích a i proto mladoboleslavští dokázali ze svých šancí vytěžit maximum. Po brankách Natova, Chrousta a Nováka byl stav 5:1 pro Mladou Boleslav.

Jako první udeřili v závěrečné periodě opět domácí. Skóre navýšil svoji druhou brankou Chroust. Odpověď přišla z hole Lukáše Kořínka, který dokázal využít brejkovou příložitost. V následujících minutách přidal branky na domácí účet Gruber a poté Curney, nejproduktivnější hráč Tipsport Superligy. V 52. minutě se FBC Liberec dočkalo poslední vstřelené branky v zápase. Radek Valeš se přesně trefil od mantinelu a snížil na 3:8. Závěr zápasu se nese v duchu vyloučení na straně Liberce. Tlak domácích vyústil v devátou, poslední branku domácích. Střelcem nebyl nikdo jiný než Curney. Domácí v zápase vytěžili maximum. Na 9 vstřelených branek jim stačilo pouze 18 střel na brankáře Janotu.

Liberečtí se před Mladou Boleslaví museli sklonit, když televizní utkání prohráli v poměru 9:3. Nyní čeká Tipsport Superligu reprezentační pauza. Domácí borci opět vyběhnout na palubovku 26.10.2018 v 17:00, kdy na hale ZŠ Dobiášova přivítají Florbal Chodov.