14.02.2021 - Redakce

Muži lídrovi vzdorovat nedokázali a prohráli 5:9.

Liberečtí muži sehráli s Mladou Boleslaví poměrně dobré utkání. Zápas rozhodla část ve druhé periodě, kterou mladoboleslavští opanovali a odskočili na rozdíl tří branek. Soupeř vedení navyšoval a kosmeticky ho upravili domácí Ferdan a Stránský, který zaznamenal hattrick.

FBC Liberec vs. Předvýběr.CZ Florbal MB 5:9 (0:1, 2:4, 3:4)

Na začátku utkání dominovala Mladá Boleslav, držela míček a vytvářela si šance. Všechny pokusy lapil brankář Mück, který se v polovině utkání vystřídal se svým kolegou Ponomarevem. První klíčový moment musel tým Zdeňka Skružného zvládnout v 8. minutě, kdy byl vyloučen domácí Klucho. Boleslav přesilovou výhodu nepotrestalo a hrálo se dál bez branek. Do vedení se Severočeši mohli dostat ve 12. minutě. Rozhodčí sáhli ke dvěma dvouminutovým vyloučením. Bohužel pro barvy Liberce přesilová hra nebyla proměněna. Na úvodní branku si diváci u obrazovek museli počkat až do 18. minuty, kdy se z úniku prosadil Chroust.
Nástup do druhé třetiny se Liberci povedl náramně. Nejdříve v oslabení prostřelil Bauera Prokop Ferdan a v čase 25:39 poslal FBC Liberec do vedení Šimon Stránský. Krátce po vedoucí brance přišel u libereckých hráčů zkrat. Mladá Boleslav začala trestat nevynucené chyby v rozehrávce a rychle odskočila na rozdíl tří branek. Po druhé periodě svítilo na hale ZŠ Dobiášova skóre 2:5.
Zápas definitivně rozhodla šestá branka soupeře z 43. minuty.  První hattrick v zápase zapsal Tadeáš Chroust. Gólová přestřelka pokračovala i nadále, snižující branku vymyslel a připravil pro Stránského mladíček Wiener. 3:6. Přívětivý stav netrval dlouho a dvě slepené branky zajistily hostům vedení 3:8. Závěr utkání přichystal ještě tři branky. Za Boleslav devátou branku trefil střelec Tadeáš Chroust a korekci zápasu dodali Ferdan se Stránským.
Liberečtí muži po 23. kole stále drží příčku zajišťující play-off. V programu je nyní čeká sobotní derby s Českou Lípou.