26.10.2019 - Redakce

Muži i Crazy girls své zápasy vysoko prohráli

Sobotní program nepřinesl pozitivní výsledky pro FBC Liberec. V první hraném zápase Crazy girls prohrály vysoko 2:16. Podobně si počínali i muži FBC Liberec, kteří po celou dobu zápasu se Spartou Praha tahali za kratší konec a z 8. kola Superligy florbalu odešli poraženi.

FBC Liberec vs. ACEMA Sparta Praha 6:11

180 diváků v hale ZŠ Dobiášova sledovalo první třetina, která velmi napověděla o průběhu utkání. Liberečtí proti druhému celku Superligy vstoupili do zápasu velmi lehkomyslně a brzo prohrávali 0:3. Nepovedenou první třetinu završil hostující Zouzal, který se dokázal prosadit v oslabení. O jedinou branku libereckých v první dvacetiminutovce se postaral Kopecký

Druhá část zápasu přinesla velmi zajímavý a tvrdý florbal. Bohužel opět začala nešťastně pro domácí hráče. Garčar v 21. minutě mistrovsky trefil skákající míček a zvyšoval už na 5:1. Jiskru naděje vykřesala první útočná formace, která v rychlém sledu vsítila dvě branky. Beneše prostřelil nejdříve Kopecký, o minutu později Šoltys. 5:3. Tento stav  znamenal "nejtěsnější" vedení Sparty. Pražský tým zareagoval na vývoj hrou na dvě pětice. Brankový účet ve druhé třetině se zastavil v čase 25:59, kdy se prosadil Burian.

Odhodlání z libereckých vyprchalo ihned po začátku závěrečné třetiny. Sparta v rozmezí od 41. - 46. minutě prostřelila Janotu celkem 4x a na světelné tabuli svítilo hrozivé skóre 3:10. V následujících minutách se ukázala forma Prokopa Ferdana, nejprve vybídl Rozkovce k brance v oslabení, krátce nato sám dokázal poslat míček do pravého horního rohu. 5:10. V koncovce zápasu se padly ještě dvě branky. Za Spartu pojistil skóre Velc a na konečných 6:11 z pohledu FBC Liberec upravil svoji první superligovou trefou Kárník.

Crazy girls FBC Liberec vs. Tatran Střešovice 2:16

Začátek zápasu nezastihl Crazy girls v pohodě. V prvních minutách inkasovaly liberecké ženy čtyři branky a dalo by se říct, že o zápasu bylo rozhodnuto. Velké problémy dělala nátlaková hra Střešovic, kdy soupeř nepouštěl liberecké ženy do klidné rozehrávky. Nejlepší pasáž zápasu prožily Crazy girls v rozmení 9. - 16. minuty, kdy dokázala prostřelit hostující brankářku. O branky se postarala Vlachová a Bárková. Liberecký tlak utnulo až nešťastné vyloučení, kdy domácí hráčka byla vyloučena na 5 minut za hru vysokou holí. Tuto přesilovku soupeř dvakrát potrestal a po první třetině byl stav 2:6.

Ve druhé periodě se hra příliš neměnila. Tatran Střešovice si vytvářel šance, která následně dokázal proměňovat. O tomto faktu svědčí i střelecká převaha v celém zápasy. Crazy girls vyslaly na branku pouze 15 střel, přitom červenobílý soupeř ohrozil domácí Dvořákovou takřka 70 70 střeleckými pokusy. Za brankovou čáru prošly 4 střely. Postupně se trefily dvakrát Seemanová, Malecká a Nádeníková.

I třetí třetina se dá zařadit mezi nepovedená. Liberecké ženy nevstřelily ani gól, zato dalších 6 branek inkasovaly. Konečné stav se zastavil na nelichotivém skóre 2:16. Stále tak Crazy girls zůstavají v tabulce Extraligy žen bez bodu na posledním místě tabulky.