21.11.2017 - Redakce

Muži B získali body ve vyrovnaných zápasech

Mužské béčko čekal v rámci divize nejdelší výjezd. V sobotu se střetlo s rozjetou Florbalovou školou Plzeň a v neděli pak s Florbalem Sokolov. Oba zápasy skončily až v nájezdové loterii.

Florbalová škola Plzeň A – FBC Liberec B 6:5pn

Florbalové škole Plzeň se zatím daří a drží v divizi A první příčku. Sází především na důraznou fyzickou hru a několik klíčových střelců. Liberec po většinu zápasu sice nebyl lepším celkem na hřišti, ale dokázal s podporou Kupce v bráně zastavovat snažení domácích. Plzeň několikrát odskočila do vedení, načež béčko srovnalo krok. Za stavu 5:5 následovalo opatrné prodloužení, jež rozhřešení nepřineslo. V nájezdech rozhodli plzeňští ve čtvrté sérii. Nejvýraznější podíl na zisku cenného bodu měl David Horáček, který se v zápase trefil dvakrát.

Florbal Sokolov – FBC Liberec B 4:5pn

Florbal Sokolov je nucený pořádat domácí zápasy ve Františkových Lázních, liberecké tak čekala dlouhá cesta do tohoto pěkného lázeňského městečka. Domácí postavili pouze deset hráčů. Bohužel, Liberec nedokázal tuto situaci příliš využít, neboť pod dojmem „ono to půjde samo“ odehrál bídné dvě třetiny, po kterých jednu branku ztrácel. Ve třetí části nakonec dokázal zabrat a po velkém tlaku alespoň srovnat na 4:4, přesnou ranou z otočky se prosadil J. Příhoda. V dramatickém závěru ještě hosté ustáli oslabení a dosti brutální zákrok ustál v rámci možností tři vteřiny před koncem kapitán Láska, soupeř si vykoledoval pětiminutový trest, a tím pádem FBC čekalo celé prodloužení v početní výhodě. Dlouhá přesilovka však zůstala nevyužita a znovu došlo na nájezdy. V nekonečném závěru dokázal brankář Svoboda několikrát udržet šance hostů a v momentě, kdy už někteří možná uvažovali, jestli si radši neobjednat donášku pizzy, proměnil svůj pokus Tampier. FBC Liberec B bralo dva body, tentokrát k tomu stačilo v nájezdech vsítit jen dvakrát z deseti pokusů. Hrdiny utkání se stali právě David Tampier (2+2, rozhodující nájezd) a Míra Svoboda, který si připsal premiérovou výhru.

V prvním prosincovém víkendu čekají béčko domácí klání proti Koberovům a Děčínu.