Aktuální zprávy
25.09.2017 - Redakce

Muži B brali v úvodním víkendu tři body

Muži B brali v úvodním víkendu tři body.

Posledním víkendem odstartovala divize A. Muži B proto vyrazili měřit síly se soupeři z Plzně a Rokycan. Oba týmy v rámci divize patří tradičně k těžším soupeřům. Liberecký tým posílilo hned několik mladých posil a s nimi chce dát „béčko“ zapomenout na záchranářské starosti minulého ročníku. FBC Liberec B drží hned dvě zajímavá prvenství. V divizi A má s přehledem nejnižší věkový průměr (21,4) a zároveň nejstaršího hráče (43). Nenechte se však zmást, Honza Havrda do starého železa ještě rozhodně nepatří! Mladé hráče čeká adaptace na tvrdší a často méně florbalový, zato neméně bojovný, styl nižší mužské soutěže.

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň – FBC Liberec B 5:3

Sobotní zápas hostila Slavia Plzeň, jeden z nejambicióznějších celků v lize. Slavia měla navrch v držení balónu i šancích, nicméně Liberec hrál chytře ze zajištěné obrany a držel se na dostřel. Velkou mírou se na tom podílel i Míra Svoboda v bráně. Zápas rozhodl nový trumf Plzně, exdomažlický Ondřej Baroch, který si připsal hattrick. V libereckém dresu na sebe nejvíc upozornil Kuba Rais, který skóroval dvakrát.

FBC ROKYCANY – FBC Liberec B 4:5

V Rokycanech na soupisku přibyl Otakar Kosák, který jakožto student liberecké Technické univerzity, ještě den předtím brázdil vody Jadranu v luxusní jachtě na oblíbeném sportovním kurzu. Záhy se ukázalo, že jeho návrat do sestavy byl jedním z klíčových faktorů v cenném vítězství. Liberec dobře bránil, chytal soupeřovy křižné přihrávky a vyrážel do brejků. Gólově se prosadili Kosák, Pecháček, Matocha (2x) a vítěznou branku dal Jan Příhoda, jako obvykle po přihrávce jeho bratra. Výtečným výkonem se prezentoval Dan Matocha, který byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Vyrovnání Rokycanům nedovolil rovněž skvělý Daniel Kupec v bráně.

Další soutěžní zápasy odehraje béčko 7. a 8. října v Liberci.