Mládež
26.10.2021 - Redakce

Mladší žákyně využily domácího prostředí ke skvělým výkonům

První domácí turnaj odehrály naše mladší žákyně. Hned prvním bodem článku by tedy mělo být poděkováním rodičům, kteří s organizací turnaje pomohli. Moc díky přátelé.

Rostoucí členskou základnu dívčí složky tentokráte reprezentovalo 11+1 statečných holek, které se turnaje zúčastnily - Zuzka Brunclíková, Anička Copová, Silva Hartlová, Nelča Krajčovičová, Terka Labajová, Kiki Medlíková, Julča Nesměráková, Verča Šindelářová, Rozi Smítková, Áňa Svobodová, Kája Štočková a Elda Suleková v brance. Jako trenér musím přiznat, že je moc příjemné, že už máme tolik holek. Jen to ukazuje na naši trpělivou práci, ve které mi na trénincích mladších holek pomáhají Petr Novák, Klárka Veselá (Leierová), Kája Nováková a nově také trenérka gólmanek Kačka Dlouhá.
V prvním zápase jsme nastoupili proti blízkému Turnovu, který tentokráte nepřijel v úplně nejsilnější sestavě a dorazil i v menším počtu se 6 hráčkami do pole - navíc s několika nováčky. Byl jsem tedy rád, že i naši nováčci narazili na vyrovnané soupeřky na hřišti. A holky to zvládly opravdu skvěle. 2 byly na úplně prvním turnaji, 3 pak teprve na druhém. Doplnily tak opory týmu a staly se jeho platnou součástí. Nastavení našeho týmu totiž nerozděluje hráčky na nové a zkušené a proto je jejich zapracování jednoduché. Často totiž pouze náhoda rozhoduje o jejich nasazení do hry a v trojicích se pravidelně střídají. Nutno říci, že v zápase jsme byli tentokráte lepší právě my. Dost nám k tomu neúmyslně pomáhal jeden z tatínků soupeře z Turnova, který často tak zmátl naše soupeřky svými neustálými pokyny, že doslova přinutil naše holky skórovat po krásných individuálních akcích. Ukázal tak špatné příklady pro některé z našich čerstvě proškolených rodičů.
Ve druhém zápase jsme se pak setkali s týmem Chomutova, který velmi silovou a tvrdou hrou naše holky přehrával. Ale ani soupeř hnaný pokyny trenérů naše holky nezlomí a tak se toho v zápase hodně naučily. Sice jsme dostali více gólů, ale musíme všichni hrozně pochválit Elišku v brance. Je v brance úplný nováček bez zkušeností a přesto soupeřkám pochytá spoustu střel (i když si to sama nemyslí :-)). Ale dobrý brankář je takový, kterému hráči na hřišti věří. A tady mám 100% jistotu, že tomu tak je. Díky za super výkon Eldo. Jen pokračuj i nadále v práci a budeš se raketově zlepšovat. To že se v takových zápasech hodně učíme pak ukázala i Kája, která si z něj odnesla nový trik po buly. Ten využila asi po 2 sekundách hned v zápase nadcházejícím.
Třetí "match" jsme pak sehráli proti soupeři velmi podobném Chomutovu - tedy důraznému, s výbornou střelbou. Jednalo se o Litvínov. I když jsme zápas prohráli, byl jsem na holky moc pyšný, že až do konce bojovaly velmi vyrovnaně. Navíc opět hrály proti 3+1 dívkám a jednomu dospělému, kterým byl neustále koučující trenér soupeře. Ten byl takticky na zápas velmi dobře připraven a neustálými pokyny o hlídání čísla 66, tedy naší Julči, se snažil pro vítězství udělat opravdu vše. I když Julča stejně i nadále provětrávala obranu soupeře a dávala góly. Ale co, alespoň se naučila hrát i proti 2 soupeřkám najednou. Naše klubová koncepce a mé nastavení je samozřejmě úplně opačné a proto jsem toto i holkám na střídačce opět vysvětloval. Musí se samy naučit, jak na hřišti reagovat. Já jim pomohu pouze na střídačce.
Po turnaji jsem opravdu spokojený. Neustále se zlepšujeme a zvedá se průměrná kvalita individuálních herních dovedností našich hráček. Navíc dostává naše mentální nastavení neustále více síly. A to je správná cesta jak se plynule, pomalým tempem zlepšovat a přibližovat se "aktuálně výsledkově silnějším" týmům. Jen tak dál holky.

Díky váš trenér - Lukáš Nesměrák
- Fotogalerie z turnaje zde: https://bit.ly/3BlXYA8