Mládež
21.11.2023 - Redakce

Mladší žákyně v České Lípě

Minulou neděli odehrály mladší žákyně již čtvrtý ligový turnaj. Kromě spousty cenných zkušeností posbíraly i pár bodíků do tabulky.

V prvním zápase nastoupil tým žákyň FBC Liberec proti stejně starým děvčatům z Turnova. Oba týmy se dobře znají a oba chtěly zvítězit. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. V pěkném a dramatickém zápase se nakonec radoval Liberec. K pěti vstřeleným gólům si tak holky připsaly i první letošní výhru nad Turnovem a tři bodíky.

V druhém zápase nás čekaly žákyně z Kadaně. Zápas byl opět vyrovnaný. Na obou stranách bylo k vidění mnoho krásných akcí, ikdyž gólů bylo méně. Po dvou třetinách byl stav vyrovnaný 2:2. V té třetí si Kadaň lépe seřídila mušku a přidala další góly. Nám už nepřálo štěstíčko a na zvrat už ani nestačily síly.

Co se tentokrát nedařilo, natrénujeme lépe a příště budeme zase o kus lepší. Děkujem za trpělivou podporu rodičům a příkladný catering.

Sestava:

Terka Málková, Sára Slámová, Sára Kopecká, Terka Jinochová, Šárka Hamanová, Terka Hypšová, Monča Šmídrkalová (G) a Evička Žurková (G).

Hodnocení trenéra Petr Nováka: U všech holek je patrný herní posun. Hrajeme vyrovnané zápasy, ale srážejí nás zbytečné chyby. Stává se nám, že občas na chvilku někdo přestane hrát a soupeř toho rychle využije. Také při bránění nebýváme na rozdíl od řady soupeřek dost důrazní. Zato nám nechybí bojovnost a chuť se zlepšovat.