Mládež
15.11.2021 - Redakce

Mladší žákyně absolvovaly další turnaj

Los poslal tuto sobotu naše mladší žákyňky do České Lípy, kde se utkaly s týmy České Lípy, Litvínova a Kadaně. Organizátoři nechtěně postavili hřiště s velikostí pro týmy elévek a tak se tentokráte jednalo o velmi kontaktní zápasy, ve kterých se holky mohly učit opravdové tvrdosti v soubojích. Více v reportáži od Lukáše Nesměráka.

Tento rozměr hřiště (18x10m) je povolený, ale vhodnější pro mladší žákyně je rozměr 22x12m. Po 1. zápase jsme se dohodli s Českou Lípou, že hřiště alespoň rozšíříme, ale proti byla trenérka Kadaně s tím, že už se takhle turnaj začal a bylo by to proti pravidlům :-). Později se ukázalo, že věděla, proč tak činí. Organizátoři se nechtěli přít a tak se pokračovalo na tomto "minihřišti". Situace byla pro všechny stejná, tak jsme to samozřejmě respektovali.

V prvním zápase naše holky nastoupily proti silné a kvalitní České Lípě. Zápas byl opravdu dramatický a velmi bojovný. Rozhodně ale nedocházelo k nějakým "unfair" zákrokům. Diváci obou týmů pak udělali výbornou atmosféru a skvěle fandili. Dovoluji si subjektivně říci, že ti liberečtí byli o trošku hlasitější a strhli k fandění ty českolipské. Oba týmy předváděly opravdu hezké akce, dávaly góly, ale hlavně dobře bránily. Nakonec se rozešly smírně. I po zápase bylo vidět, že se oba týmy přátelí a že tak spolu některé holky mohou tvořit jeden tým na Gothia Cupu, na který se společně chystáme.

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti týmu Litvínova. Ten v zápase před námi výrazně porazil tým Kadaně a tak šly naše holky do zápasu trošku s obavami. Mým úkolem bylo jim vysvětlit, že se nesmí nikoho bát. I podle toho holky do zápasu nastoupily a beze strachu hrály se soupeřkami velmi vyrovnaný zápas. Hráček Litvínova bylo pouze pět a proto se mnohem častěji do hry dostávala jejich nejlepší hráčka s číslem 83, která byla opravdu šikovná. Asi jen náhodou bylo, že nastupovala kdykoli, když se na hřišti sešla silnější trojice libereckých nebo naopak když se sešla lajna nováčků. No prostě taktika a pokyny hostujícího trenéra byly naprosto perfektní, zatímco já nechal hrát všechny holky stejně, jak velí naše filosofie. V dalším zápase proti Lípě pak Litvínov nedokázal vstřelit jediný gól a jasně prohrál. Je viděl, že je vyrovnaný a náročný zápas s námi naprosto vycucal. Jinak byl zápas ale velmi svižný a padlo v něm hodně gólů. O kousíček šťastnější byly na konci holky z Litvínova. I když jsem po zápase slyšel několik variant výsledku, které se lišily od výsledkové tabule. Ale co, výsledky neřešíme. Mnohem cennější bylo, jak naše holky bojovaly na hřišti. A to hlavně samy.

Na závěr nás čekal zápas proti Kadani, se kterou jsme ještě nehráli. Během turnaje jsem pochopil, proč se trenérka Kadaně bála většího hřiště, na kterém by se holkám z Kadaně špatně bránily sprinty s míčkem od protihráček. Holky z Kadaně měly hru totiž založenou maličko na něčem jiném a nebylo to rozhodně běhání. Jednalo se z mého pohledu opravdu o "řežbu". Často tak bylo vidět vzorové bránění ve hře hráčkám bez balonku a místy až surová hra. Asi poprvé v životě jsem slyšel stížnost vlastní hráčky, že ji soupeřka škrtila. No reagoval jsem tak, jak je mi vlastní a nabádal holky k tomu, že nejlepší odpovědí na surovou hru je vstřelení gólu. Holky to moc dobře pochopily, některé utřely slzičky a soupeře vstřelenými góly deklasovaly.

Na turnaji jsme byli svědky prvních kariérních gólů Nelči Krajčovičové a Kiki Medlíkové. Moc gratuluji. Snad jsem na nějaký další první gól nezapomněl. Velkou pochvalu si zaslouží i Elda Suleková, která v brance předvedla velké zlepšení od posledního turnaje. Výborně sbírala všechny balonky okolo branky a byla opravdovou oporou. Práce Kačky Dlouhé(trenérka gólmanek) je už nyní vidět. Jen tak dál.

Pochválit ale zaslouží i další holky, protože bojovaly jako lvice a dělaly mi radost. K tomu připojuji pochvalu rodičům za bezchybné chování, výborný catering a hlavně úžasnou podporu v hledišti. Byli jste skvělí. Bonbónkem pak byla účast Rozárky s rukou v sádře, která dorazila i s taťkou a sourozenci. Je vidět, že tým můžete podpořit i když nemůžete hrát.

Naše sestava na turnaji: Zůza Brunclíková, Silva Hartlová, Nelča Krajčovičová, Kiki Medlíková, Terka Labajová, Julča Nesměráková, Valča Sekničková, Verča Šindelářová, Kája Štočková, Áňa Svobodová, Elda Suleková
Výsledkový servis: 447992
Fotogalerie: zde