Mládež
27.11.2017 - Redakce

Mladší žáci v Novém Boru

Mladší žáci vyrazili na turnaj prvního koše do Nového Boru. V turnaji opět narazily na známé týmy z Děčína, Chomutova a Ústí nad Labem. Sem tam to skřípalo, ale vesměs si kluci zaslouží pochvalu, za předvedené výkony.

FBC Liberec Black


Časem jsme si zvykli na naše blacky klást vysoké nároky, abysme nepsali jen samé pochvaly.
Nicméně kluci výsledkově opět nezklamali a ačkoliv rozjedzy zápasů proti Chomutovu a Děčínu byly kostrbaté, nakonec vždy dotáhli zápas do vítězného konce a to vždy minimálně o 3 branky. S Chomutovem jsme se rozjížděli pomalu a dokonce pustili soupeře do vedení 3:2, po pauze se kluci ale srovnali a dokázali, po několika pohledných akcích, zvítězit 7:4. Nejtěžší zápas nás, jako obvykle čekal proti Děčínu a to především díky kulišárnám zkušeného trenéra Toma Štěpánka. Dnes si na nás Děčíňáci připravili zkoušku v podobě těsné osobní obrany, s čímž jsme měli celkem potíže. V druhé fázi jsme ale zrychlili rozehru a také se nám podařilo rozpohybovat obě pětky, což postupem času pressing Děčína otupilo a v kombinaci s celkem dobrou produktivitou, přineslo přesvědčivé vítězství 5:2. V tomto zápase se gólově prosadilo 5 různých hráčů což je obrázek dobré týmové práce. V první pětce se nám již zabydlel elév štírek Kuba Cejny #29 který se bodově prosadil v každém ze 4 zápasů. A neúnavně nahlodával sebevědomý někdy až 3x vyšších soupeřů :-).


Hodnocení trenéra:
Kluci měli rozpačitý začátek turnaje, ale postupně se dostali do slušného tempa a opět mnohokrát skórovali z akcí na jeden dotek, zakončených do prázdné branky. I když jsme nebyli s hrou spokojeni po celou dobu turnaje, musíme si uvědomit, že se stále učí. A vyšší nároky jsou nezbytné. Nemůžeme je jen chválit ačkoliv bychom mohli :-).

FBC Liberec Purple

Turnaj jsme začali zápas proti našim kolegům z týmu Black, který byl co se týče předvedené hry velice slušný, ale na výhru to ještě z daleka nestačilo. Druhé utkání proti Děčínu bylo dlouho vyrovnané, bohužel nás nezvládnutá druhá půlka utkání stála lepší výsledek. Zato proti Ústí nás čekalo vystřízlivění. Soupeř nás dobrým pohybem a kombinací rozebíral a jen díky oběma dobře chytajícím golmanům jsme nakonec prohráli jen o tři branky. V posledním zápase s Chomutovem jsme opět nezačali dobře a dlouhou dobu prohrávali. Před koncem zápasu se nám povedlo vstřelit kontaktní branku a minutu před koncem vyrovnat. Poslední minuta byla hodně divoká, oba týmy měli šance na rozhodnutí, ale výsledek se již neměnil, remíza byla pro oba týmy spravedlivým výsledkem.


Hodnocení trenéra:
V tomto turnaji se nám tolik nedařilo střelecky a kvůli tomu jsme pak byli nervózní při hře s míčkem. Velké pozitivum je sebevědomí našich hráčů, kdy se nebojíme soubojů jeden na jednoho. Občas to sice přeženeme a po chybách mají soupeři šance, ale kdo nic nedělá, nic nezkazí :-D.