20.12.2021 - Redakce

Mladší žáci mají za sebou další turnaje

​O posledním víkendu před Vánocemi nás čekal turnaj prvního koše v Lovosicích. I na nás dolehla marodka, karantény apod., a tak jsme do města chemičky vyrazili jen s jedenácti borci.

FBC Liberec White
V prvním zápase jsme se utkali právě s domácím týmem. Průběh zápasu naprosto kopíroval předchozí střetnutí s tímto soupeřem. Dlouho se nám nedařilo vstřelit branku. Potom, co jsme zvýšili tlak do brány, jsme dvakrát skórovali. Soupeř pak kontroval z jejich klasického brejku, kdy nám míček prošel za obranu. Tentokrát jsme ale soupeři nedovolili vyrovnat a naopak jsme výsledek pojistili třetím gólem a zápas v klidu dovedli do vítězného konce.

Po krátké přestávce jsme změřili síly v derby s Panthery. První poločas byl vyrovnaný, šťastnější soupeř skóroval po našem špatném střídání. V druhé části zápasu jsme chtěli utkání překlopit na naši stranu, ale proti byla soupeřova skvělá gólmanka. I kdybychom hráli šest třetin, tak bychom gól v tomto zápase stejně asi nedali. Soupeř potrestal každý náš nedůraz při pokrytí velkého brankoviště a dovedl zápas k vítězství. I když skóre bylo jednoznačné, tak si troufnu tvrdit, že hra byla vyrovnaná. Skončila tak naše neporazitelnost, která trvala dlouhých 13 zápasů.

A nakonec Litvínov, již stálý člen prvního koše. Při rozcvičce bylo cítit, že kluci chtějí odčinit předchozí dnešní prohru a také vrátit Chemikům prohru z předchozího turnaje. První poločas jsme si zvykali na jiný styl hry soupeře. Litvínov nás napadal při rozehrávce a v útoku skvěle kombinoval. Soupeř se dvakrát dostal do dvou gólového vedení, nám se ale povedlo vždy snížit na rozdíl jediné branky. Až do konce jsme byli ve hře o body z tohoto zápasu. V závěru byl bohužel šťastnější soupeř, kdy si vítězství pojistil rozhodujícím gólem. Za prohru 2:4 se stydět nemusíme, kluci podali lepší výkon než v předchozím zápase.

Určitě chci klukům poděkovat za statečné výkony v redukované sestavě. A rodičům díky za pomoc při dopravě. Všem přeji pohodové Vánoce a zdraví v novém roce. Těším se na další zápasy s touto prima bandou.