Mládež
28.05.2018 - Redakce

Mladší žáci a elévové mají Tatran cup za sebou!

Druhý termín Tatran cupu přinesl boje elévů a mladších žáků! V obou kategoriích mělo svoje zastoupení i FBC Liberec. O tom, jak se našim hráčům a hráčkám dařilo se dočtete v článku!

Elévové FBC Liberec

Ve skupině jsme se nejprve střetli s Tatranem red a Tigers Prague. Domácí Tatran byl v samém úvodu velmi silným soupeřem. Po velké bitvě na hřišti jsme nakonec nezvládli hru bez odvolaného brankáře a pár vteřin před koncem inkasovaný gól v naší síti rozhodl o prohře o dvě branky. 

Hořkost prohry nás v následujícím utkání hnala po větší aktivitě, i když výsledky pro nás nebyly rozhodující, chtěli jsme s Tigers předvést mnohem zlepšený výkon. Větší dravost, kombinace i střelba rozhodla o naší první výhře. Ve čtvrtfinále jsme se ještě tentýž den utkali se Spartou a byla to pro nás cenná lekce. Soupeř po všech stránkách velmi dobře připravený, tvrdě trestal naše chyby a na hřišti zpočátku dominoval. Když jsme se nadechovali k vyrovnání hry, neunesli jsme to po psychické stránce a Sparta jakožto pozdější vítěz celého turnaje, nám uštědřila vysokou prohru a odsoudila nás už jen k možnému pátému místu v celkovém pořadí. 

Druhý den jsme nejprve poměřili své síly s Black Angeles. Do zápasu jsme vstoupili aktivně i s chutí a připsali si tak další cenné vítězství. V posledním utkání nás čekal Tatran black, kterému jsme chtěli vrátit úvodní prohru z prvního zápasu a vyhrát i náš poslední zápas. Do utkání jsme vlétli doslova jako uragán a vysokou výhrou jsme završili 5. místo na Tatran cupu.

Hodnocení Ondřeje Navrátila: "Všechna naše utkání jsme odehráli proti pražským celkům a bylo vidět, že elévové v Praze hrají v sezoně pětkový florbal, což nám potvrdili i jejich trenéři. Opět jsme si před turnajem řekli, že výsledky pro nás nejsou důležité jako předvedená hra a cenné zkušenosti, pro které jsme si sem přijeli. Naše hra se zápas od zápasu zlepšovala, což bych chtěl velice ocenit. V prvním zápase jsme se hledali, i tak jsme ale odehráli vyrovnané utkání se šťastným výsledkem pro soupeře. V dalších zápasech jsme už až na zápas se Spartou po celou dobu dominovali. Škoda, že nemáme více takových zápasů během celé sezóny. Všem zúčastněným patří obrovská pochvala.“ Moc děkuji všem rodičům za skvělou atmosféru a všem hráčům i hráčkám za skvělé výkony."


Mladší žáci FBC Liberec

Mladší žáci vstoupili do turnaje zápasem proti celku Sparty Praha. Utkání přineslo jasnou dominanci pražského celku a po zásluze si připsal výhru 5:2. Do druhého utkání jsme proto vstoupili s jasným cílem vyhrát. Bohužel nás zradil začátek zápasu, kdy jsme ihned vysoko prohrávali. Celý zápas jsme se snažili výsledek otočit, ale to se nepovedlo. Proto jsme se museli utkat až o konečné 9. místo. 

V těch zápasech jsme dvakrát jasně dominovali. Nejprve jsme porazili SK Dvojka Praha a výběr Karlovarska. Ve třetím zápasem jsme nedokázali proměnit spoustu šancí a proto jsme s Plzní prohráli. V konečném zúčtování mladší žáci obsadili 10. místo.


Hodnocení Prokopa Ferdana: "Bohužel nás turnaj nezastihl v nejlepší formě, po celkem úspěšné sezoně jsme očekávali lepší výkon od většiny hráčů. Chybělo nám sebevědomí a lepší řešení situací 1 na 1. Věříme, že do dalších turnajů se kluci zlepší."