Mládež
09.01.2023 - Redakce

Mládežnické týmy se účastnili PFC cupu.

Tři mládežnická družstva FBC Liberec se účastnila už zaběhlého pražského turnaje Prague floorball cup mini. V turnaji jsme nezískali medaile, ale konečně jsme měli možnost se poměřit s týmy z celé České republiky. Více v hodnocení trenérů.

B12:

"Turnaje se účastnilo hned 12 kluků, což při pohledu na střídačky ostatních týmům je jasně nejvíce. Chtěli jsme, aby jsme kluky neselektovali, protože v týmu máme opravdu mnoho šikovných kluků. Zároveň tak měli možnost po delší době působit jako jeden velký tým, což je podle mě podařilo. S výsledky úplně spokojeni nejsme, ale to se prostě někdy stane (úsměv). Jsme nadmíru spokojeni s předvedenou hrou, v průběhu turnaje jsme se zlepšovali a škoda, že turnaj nebyl delší. Už teď se těším na další republikové turnaje, které nám přináší tolik potřebné srovnání. 
Sestava: Delong, Jabůrek, Rašín, Richtárik, Ševčík, Šrýtr, Svoboda (brankář), Sýkora, Trávníček, Tůma, Valenta, Vik

Velké poděkování patří i rodičům, kteří nás podporovali a pro svoje kluky připravili krásný servis. Díky! 

B13: 

"Musím říct, že na začátku jsem moc netušil, co od našeho výberu čekat. Byl jsem hodně zvědavý, jak si kluci ročníku 2013 obstojí. Musím říct, že naše hra byla velká houpačka. Skvělé akce a kličky se pravidelně střídaly s nepovedenými momenty. Dostali jsme hodně branek, získali mnoho zkušeností a v zápasech jsme si ukázali, co je potřeba dělat, aby nás florbal bavil. Těším se na další tréninky a práci s kluky. Tak zítra na tréninku! (úsměv)

Sestava: Broulík (brankář), Machoň, Laušman, Malý, Matějček, Pohořalý, Šefl, Šrám, Vokřínek, Štelzig

Stejně jako v kategorii výše se sluší a patří poděkovat rodičům. Bez Vás by to nebylo ono! Díky.

B14: 

"První lednový víkend vyjela přípravka na turnaj do Prahy. V základní skupině jsme se potkali s týmy Black Angels, Brnem (Gullivers) a s Karlovými Vary. Ze druhého místa jsme šli pak do druhé skupiny, kde jsme narazili na Brno Hattrick a opět na Black Angels. Zápasy byly ve velmi rychlém tempu než v klasické lize přípravek, dalo nám to hodně a musíme v některých dovednostech více zabrat. Chtěla bych všechny moc pochválit za reprezentaci FBC Liberec, jak samotné hráče, tak i rodiče za krásné fandění a povzbuzování."
Blanka a Anička