Aktuální zprávy
17.07.2023 - Redakce

Matyáš Velc a dva navrátilci doplní tým FBC Liberec.

Do nové sezony mužský tým FBC Liberec vstoupí i s Matyášem Velcem, který doplní útočné řady elitního týmu. Trenéři Matěj Klucho a Petr Kološ počítají i s Filipem Kučerou, odchovancem FBC Liberec a brankářem Vojtěchem Dufkem, jenž strávil uplynulé dvě sezony na hostování v FA Mladá Boleslav.

Matyáš Velc začal s florbalem v Hradci Králové, ze které se v juniorské kategorii přesunul do pražské Sparty, kde si i poprvé vyzkoušel Livesport Superligu. Během posledních let nastupoval za Pardubice a v posledním roce se podílel na úspěšném setrvání Karlových Varů v nejvyšší soutěži. Matyáš Velc je produktivní útočník, což dokázal v posledním roce, kdy nasbíral ve 38 zápasech 36 kanadských bodů. “Jsem moc rád, že se přestup povedl. Je to pro mě krok vpřed. Líbí se mi filozofie Liberce, která sází na mladé hráče. Chci co nejvíc pomoct týmu, aby se nám podařilo splnit společné cíle do sezóny. Doufám, že budeme jako tým nabírat zkušenosti a budeme se vyrovnávat elitě, kterou budeme trápit v playoff,” říká o svém působení Matyáš Velc, který bude v Liberci oblékat dres s číslem 45.

Vojtěch Dufek po odchodu Daniela Mücka a Mikuláše Futschika doplní Petra Chlada v brankovišti elitního týmu FBC Liberec. První kontakty s libereckým florbalem proběhly v roce 2018, kdy v juniorské kategorii přišel Dufek na hostování z Mladé Boleslavi. Poslední dva roky získával brankářskou praxi na hostování v Florbalové akademii Mladá Boleslav. “Za návrat do Liberce vděčím Petrovi Kološovi, který mi dost pomáhal v mládežnických kategoriích a dost mu toho dlužím. Pocity jsou nepopsatelné, je to věc,kterou jsem si přál vlastně od začátku své kariéry a je umocněná ještě o skutečnost, že jsem v týmu s tak dobrém kolektivu. Cíle v této sezóně jsou nejvyšší, chci ukázat co ve mě je. Věřím, že s Petrem Chladem vytvoříme skvělou dvojici a naše spolupráce bude jen růst,” říká o nadcházejícím ročníku a cílech Vojtěch Dufek.

Trio nových hráčů doplní odchovanec Filip Kučera. Ten se v roce 2017 přesunul k týmu dorostenců Mladé Boleslavi. Od té doby prožil velmi turbulentní florbalové období, ve kterém neúspěšně bojoval o místo v elitním týmu Mladé Boleslavi. Následně hrál i za Kanonýry Kladno a poslední rok nastupoval za mužský B tým FBC Liberec. “V první řadě bych chtěl poděkovat trenérům, kteří mi dali tu šanci, opět bojovat o místo v superligovém týmu. Věřím, že naplním jak svá, tak i jejich očekávání a budu týmu přínosem. Náš tým je plný mladých hráčů, se kterými si rozumím a cítím se v něm skvěle. Doufám, že ukážu své přednosti, budu plnit svou roli v týmu. Náš tým je dostatečně silný na to, aby splnil společné cíle do nadcházející sezóny a už se nemůžu dočkat, až tato chvíle přijde.”

Po četných příchodech nebudou v dresu Liberce pokračovat tři odchovanci. Michal Václavík, Jakub Horník a Mikuláš Futschik se kvůli studiu přesouvají do Prahy a hledají si nové angažmá.

Komentář trenéra Petra Kološe: “Všichni nově přichozí hráči mají rozdílné příběhy, ale věřím, že najdeme společný cíl, za kterým si půjdeme. U Vojtěcha Dufka je tato sezoně hlavně o nové motivaci, jak se dostat do Superligy. Progres v letní přípravě udělal velký a věřím, že v tom bude pokračovat. Od Matyáše Velce čekáme, že bude v sezoně velmi bodový a mít roli rozdílového hráče na hřišti. Chci, abychom mu zde v Liberci pomohli stát se ještě lepším hráčem než zatím je. U Filipa Kučery jsem rád, že se mu opět povedlo naskočit do kolotoče nejvyšší soutěže. Nevynechá jediný souboj, je kreativní a dokáže dobře reagovat na pokyny trenérů, což vidím jako velký přínos v naší spolupráci."