Rozhovory
16.08.2017 - Redakce

Matěj Klucho: Chceme, aby si všichni soustředění a kemp užili

I v letošním roce přichystalo FBC Liberec soustředění a kemp. Pro letošní rok jsme díky rekonstrukci haly museli opustit známé zázemí v Tanvaldě a přesunout se do nedalekého Frýdlantu. O hlavních přínosech takovéto akce jsme vyzpovídali šéftrenéra klubu Matěje Klucha.

Proč vůbec FBC Liberec pořádá soustředění a kemp?

Soustředění se pořádá každoročně jako vstup pro jednotlivé kategorie do sezony. Ty „elitnější“ na soustředění již ladí detaily do samotné soutěže. Celá akce jako taková je pro klub klíčová a moc rádi bychom v budoucích letech měli na soustředěních plnou účast napříč všemi kategoriemi.

Kemp se pořádá jako nadstavbová akce pro členy našeho klubu, ale nejen pro ně. Kemp je obecně pro mladší děti, a tudíž je zaměřen mnohem více všesportovně. Zatímco na soustřední jsou trenéři u svých kategorií, na kempu se různě prolínají do skupin, aby si vyzkoušeli i práci s jinou věkovou kategorií.

Co bude účastníky čekat?

Náplň soustředění je v kompetenci každého hlavního trenéra. U kategorií od starších žáků nahoru se již jedná o formu přípravy na soutěž. Mladší kategorie se v podstatě poprvé schází po prázdninách a hlavním cílem je všechny rozhýbat. Konkrétně budou mít všechny kategorie 2-3 tréninkové jednotky denně, které určitě budou v hale i venku. Program kempu je v podstatě obdobná, liší se jen náplň, a tím, že na děti čeká mnohem více neflorbalových aktivit.

Letos se nuceně vypravíme do Frýdlantu, jaké prostředí na nás bude čekat?

V letošním roce budeme bydlet blízko sportovní zimního stadionu, na internátě ve Frýdlantu. Jako sportovní halu budeme netradičně využívat zimní stadion, kde položíme povrch na florbal. Samozřejmě budeme moci využít přilehlé sportoviště a okolní prostředí, aby náplň sportovních tréninků mohla být co nejpestřejší.

Jaký je cíl soustředění?

Lehce jsem naznačil výše. Elitní kategorie finišují přípravu před soutěží, ostatní se schází po prázdninách a soustředěním v podstatě „roztáčí kolotoč“ tréninků a turnajů. Cílem u mladších kategorií (včetně kempu) je vypěstovat u dětí pozitivní vztah k pohybu. a sportovali i v budoucnu. Pokud to bude ve florbale, tím líp (úsměv).

Co to obnáší zajistit soustředění?

Řekl bych klasická administrativa. Od personálního zajištění (vedoucí, trenéři, zdravotník) po zajištění prostor a pomůcek. Vzhledem ke zkušenostem, které jsme za všechny roky nasbírali, je pro nás zajištění soustředění téměř až rutinní záležitostí. V posledním bodu se pak ladí rozpis, případně s jednotlivými hlavními trenéry osobně konzultují program a náplň.