Mládež
17.06.2019 - Redakce

MVP v sezóně 2018/2019 vyhlášena!

Během ukončení sezóny jsme měli tu čest vyhlásit další MVP. Hráčům a hráčkám, kteří dělají trenérům FBC Liberec největší radost.

Stejně jako v minulých ročnících trenéři nehodnotili pouze florbalové dovednosti. Mezi vybranými kritérii byly i docházka na trénincích, snaha se zlepšovat, píle nebo zaujetí ke sportu jako takovém. Všem hráčům a hráčkám gratulujeme a vážíme si vašeho příkladného chování a přístupu v klubu FBC Liberec!

Přehed vítězů najdete níže v článku.

Jířa Vlasák: V letošní sezóně jsme se rozhodli dát cenu hráči, který se nejvíce zlepšil. Jířa má i příkladné chování na trénincích a proto volba padla na něj.

Filip Mařan: Filipa jsme vybrali proto, že nechybí na žádném tréninku a je vždy připraven dělat to, co chtějí trenéři. Jde tak příkladem svým spoluhráčům. Na hřišti pak předvádí perfektní kličky a je tím pravým tahounem.

Vít Janda: Víťa v této sezoně udělal veliký krok v jeho florbalovém vývoji. Především v jeho přístupu na tréniku, kde zlepšil svou morálku a přístup, tak ale i v samotných zápasech. Jednoduše řečeno: "méně kravinek a více snahy". Což vedlo i k tomu, že byl poprvé vybrán na větší neligový turnaj.


Jonáš Blín: Jony je hráč, který se na hřišti snaží být vždy poblíž balonku, zapojovat se do hry a dávat góly. Vyčnívá svým sebevědomím, i když to občas přežene, ale jak víme kdo nic nedělá nic nezkazí.


Jakub Faksa: Bez Kuby by byl na hřišti tým poloviční. Jeho hlavní úloha není střílet spoustu branek. I přesto vyniká v práci pro tým po celém hřišti. Je příkladným hráčem pro všechny mladší i starší spoluhráče.


Ondřej Bím: Ondra výborně přijal roli hráče na hraně A týmu dorostu a v sezoně absolvoval spoustu turnajů za Béčko dorostu i juniorů. Díky porci herních minut a díky chuti, kterou v tréninku má, dělá výrazné pokroky a v další sezoně bude jistojistě bojovat o místo na soupisce A týmu juniorů. Trenérům dělá velkou radost, jen tak dál!


Tomáš Ballaty: Za obejtavost pro tým a skvělou variabilitu. Ať hrál v jakékoli lajně a na jakémkoli postu, vždy do toho šel po hlavě.


Petr Jahn: Péťa byl pro tuto část sezony jasným adeptem na MVP, protože jeho práce nejen na trénincích, ale i mimo ně, by mohla inspirovat mnohé kluky z jiných kategorií. Ke tréninkům přistupuje zodpovědně, má minimální absenci a ostatním spoluhráčům jde příkladem. Jeho progres je znát sezonu od sezony a věřím, že pokud bude pokračovat ve florbale s takovým zápalem pro hru, stejně jako to dělal doposud, může to bez problému dotáhnout na vysokou úroveň.

Jan Karl: Svým přístupem se brzy stal lídrem a platným hráčem našeho týmu. Jeho pracovitost na trénincích a v zápasech je příkladná a velmi to pomáhá při zcelování týmu a tempu jak při zápasech tak trénincích.


Valča a Lea Sekničkovy: Valča se letos strašně moc zlepšila a celou sezonu jako lvice bojovala s fyzicky mnohem vyspělejšími soupeřkami. Navíc svou neustále skvělou náladou týmu hrozně pomáhá.
Lea celou sezónu ukazovala, že není žádnou překážkou začít s florbalem později a přesto se stát platnou hráčkou svého týmu. Díky poctivé docházce na sobě udělala za celou sezonu velký kus práce a svou fyzickou vyspělostí nám moc pomohla.

Karolína Klubalová: Velká bojovnice a sportovkyně. Poctivý přístup k tréninkům a velká chuť do zápasů z ní dělá jednu z nejlepších florbalistek regionu. Sportem se baví a to je znát i výkonech.
Markéta Lenfeldová: Maky je poctivá v tréninku a navíc hráčka s velkým srdcem, která je obrovsky platná pro tým. Ačkoliv byla prvním rokem teprve dorostenka, pevně zakotvila v české reprezentaci juniorek.