Mládež
13.12.2021 - Redakce

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ SI V TURNOVĚ OTEVŘELY STŘELNICI

​Poslední turnaj v letošním roce se odehrál v nedalekém Turnově a naše holky předvedly skvělou hru plnou nasazení a hlavně gólů v síti soupeřek. Naštěstí tentokráte nezapomněly na svého maskota - Pandu. A bylo vidět, že s talismanem jsou holky silnější. Kvůli karanténám, Covidu a zraněním jsme tentokrát nastoupili pouze v počtu 7+1 a možná poprvé nebyli nejpočetnějším týmem na turnaji.

Větší tempo našim holkám ale spíše vyhovovalo a soupeřky tak zasypaly spoustou gólů. 31 kousků je dosud možná nejvyšší počet. Turnaj byl tentokráte výsledkově opravdu vyrovnaný a o překvapení nebyla mezi týmy nouze.

Crazinky FBC Liberec - Turnov
Hned v prvním zápase jsme nastoupili proti domácímu Turnovu, který je vždy silný. Musím říci, že se jednalo o opravdu vyrovnaný zápas a holky na obou stranách předvedly skvělé nasazení a dobrý florbal. Hra se přelévala ze strany na stranu a naše holky začínaly plnit úkoly, které jsme si před turnajem dali. 7 vstřelených gólů do sítě Turnova se zdálo jako relativně velký počet. Ale až po turnaji vyšlo najevo, že to byl zápas s nejméně vstřelenými góly z naší strany. Vzhledem k tomu, že naše Elda v brance předváděla skvělé zákroky a byla na ní vidět práce její osobní trenérky a pomalu už i mentorky Kačky Dlouhé, rozešly se oba týmy smírně.


Crazinky FBC Liberec - Kati Kadaň
Před zápasem se některé naše holky v místním bufetu posilnily kvalitním mexickým džusem značky Jumex a zdá se, že jsme našli nový týmový nápoj. Když se pak přidala motivace některých maminek, že za 4 vstřelené góly bude následovat návštěva jednoho nejmenovaného hamburgerového řetězce kačera Donalda, byla střelecká chuť odšpuntována. V zápase nastal i jeden krizový moment se sporným gólem soupeře. I ten jsme ale překonali a o přestávce si řekli, že změnit můžeme jen to, co bude v dalším poločase (Děkujeme VAR nahrávce Šindelářových, která ukázala, že sporný gól opravdu byl).

V minulém zápase se stejným soupeřem docházelo místy až k surové hře a proto se holky tentokrát celkem bály, jak bude zápas probíhat. Jenže tuto sobotu se jednalo o naprosto odlišný zápas a holky soupeře doslova přejely.

Crazinky FBC Liberec - Piráti Chomutov
Poslední zápas po další dávce Jumexu naše holky nastoupily proti Chomutovu. Opravdu časté fauly hokejkami nám na začátku zápasu dělaly problémy, ale rychle jsme se s tím vyrovnali. Když bylo v čase 2:32 skóre 3:3, bylo jasné, že se bude jednat o přestřelku. Skóre se během zápasu několikrát přelévalo na jednu či druhou stranu. Naše holky ale předvedly velké zlepšení v osobních soubojích během zápasu. Soupeři jsme nakonec nasázeli 13 gólů a v ostrém zápase plném tvrdých osobních soubojů jsme se na konci radovali. Posední minuta pak byla dramatická, když byla naše Juli zřejmě faulována a uhodila se hlavou o podlahu. Naštěstí ani rentgen v místní nemocnici neprokázal vážnější zranění. I bez Juli holky poslední minutu perfektně zvládly a mohly si tak užít pocity po povedeném turnaji.

Děkujeme moc rodičům za skvělou podporu a vytvoření domácího prostředí v "nedomácí" hale. Těším se na příští turnaj a na fandítka vyrobená z vypitých plechovek Jumexu a rýže. Atmosféra bude o level hlasitější.

Výsledkový servis: 7:7, 11:6, 13:10
Sestava: Kája Štočková, Elda Suleková, Verča Šindelářová, Julča Nesměráková, Kiki Medlíková, Nelča Krajčovičová, Silva Hartlová, Anit Svobodová
Fotogalerie: zde