Mládež
05.04.2022 - Redakce

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ SE PŘEDSTAVILY DOMÁCÍM DIVÁKŮM

o delší době mohly naše mladší žákyně ukázat svou radost z florbalu před svými rodinami a fanoušky v Hale míčových sportů v Liberci. Jak se již stalo zvykem, opět bylo holek opravdu dost a v počtu 11+1 ukázaly, jak se holčičímu florbalu v FBC Liberec daří.

Součástí týmu byly všechny holky, které den předtím reprezentovaly FBC za tým starších žákyň (i Monča přišla fadit). Byly tak rády, že si mohou při vyšším počtu spoluhráček trošku odpočinout. První turnaj absolvovala Terka Linhová, které se hned podařilo vstřelit gól. Valča Cuflic pak dokonce na turnaji nastřílela hattrick a pozadu nezůstala ani další novicka Verča Marešová. S nimi pak byly součástí týmu i zkušené mlžky Julča Nesměráková, Kája Štočková, Terka Labajová, Silva Hartlová, Nelča Krajčovičová, Róza Smítková, Elda Suleková, elévka Zuzka Brunclíková a Áňa Svobodová. Prostě stabilní banda pandí smečky.

Crazinky FBC Liberec - TJ Turnov 6:6

Hned v prvním zápase jsme nastoupili proti přátelskému Turnovu a hrál se opravdu hezký zápas, který skončil naprosto spravedlivou remízou. Na hřišti se hra přelévala a záleželo na tom, jaký poměr nováčků a zkušených hráček se na každé straně sešel. Musím říct, že zápas byl zajímavý určitě i pro diváky, protože se skóre přelévalo a výsledek zápasu byl otevřený až do samotného konce. Doufám, že holky z jihu (Turnova) při zápase nenastydly, protože v hale bylo prý 16 stupňů, jak nezapomenul reklamovat jeden z tatínků od soupeřek. Informace pro něj - oficiálně je nejnižší možná teplota v hale 10 stupňů. No zase jsme se něco naučili, stejně jako naše děvčata.

SK BIVOJKY LITVÍNOV - Crazinky FBC Liberec 8:4

Ve druhém zápase holky nastoupily proti holkám z Litvínova, které měly prostě jednoznačně lepší taktiku v každé chvíli, kdy byly na hřišti :-) Naši rodiče určitě vědí, jak to myslím. Zápas to byl z naší strany celkem nepovedený a moc se nám toho nepodařilo. Jakoby si holky myslely, že po prvním dobrém zápase půjde všechno samo. Ale nešlo. Bez tvrdé práce a neustálého běhání se zápasy prostě nevyhrávají. Zápas jsme si ale zhodnotili, našli pozitiva i negativa a dohodli se, že se každá z holek musí zlepšit.

Crazinky FBC Liberec - Mocní Tuleni Podbořany 14:0

Poslední zápas na našem víkendovém menu byl proti našim kamarádkám z Podbořan. Ty tentokrát dorazily s půlkou týmu elévek a rozdíl v síle a herní vyspělosti se samozřejmě projevil. Naše holky ukázaly nabyté zkušenosti z posledních 2 dnů a vzhledem k tomu, že holky z Podbořan neměly gólmanku specialistku, nedělalo jim střílení gólů takové obtíže jako v předchozích zápasech. Každopádně holky z Podbořan hrály skvěle a praly se neustále o vstřelení gólu. V našem týmu pak nastalo dilema, zda je nechat vstřelit gól nebo zda ubránit "shutout" náhradní gólmanky Nelči. Ta totiž musela zaskočit za Eldu, která si na konci předchozího zápasu obnovila zranění kotníku. Přejeme brzké uzdravení Eli.

Na turnaji jsme opět zjistili, kde se máme zlepšovat a holky přidaly do své florbalové skládačky další dílečky, aby z nich jednou byly dobré hráčky. Chtěl bych moc poděkovat Romče Labajové a Karolíně Šimonové za skvělou pomoc na časomíře a všem ostatním s pomocí při stavění i bourání hřiště a vůbec celému pořádání. Díky si zaslouží Petr Novák za vyřešení složitého rébusu s obsazenými šatnami a paní vrátnou a také rozhodčí Dráža, která absolvovala ve 2 dnech teprve druhý turnaj.

Zase jsem si to užil a nabil se do další práce.
Lukáš Nesměrák