Mládež
11.10.2021 - Redakce

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ PŘEDVEDLY BĚHEM TURNAJE BRUTÁLNÍ ZLEPŠENÍ

Po dlouhém "covidovém" roce bez turnajů se naše mladší žákyně konečně dočkaly a mohly zajet do nedalekého Turnova. Součástí týmu tentokrát byli i 3 turnajoví nováčci Nelča Krajčovičová, Terka Labajová a Eliška Suleková. Všechna 3 děvčata musím opravdu pochválit za to, jakým způsobem do týmu vlétla a jak platnou součástí týmu se rychle stala. Navíc byla velmi vnímavá k mým trenérským pokynům a to mne jako trenéra opravdu baví.

Na turnaj s námi odcestovaly také 2 elévky - Verča Šindelářová a Zuzka Brunclíková. I ony byly v týmu velmi platné a například Zuzka obírala o balonek bez jakéhokoli respektu i o 2 hlavy větší protihráčky. Navíc obě dokázaly vstřelit i v této kategorii góly, což se opravdu cení.

FBC Crazinky Liberec - TJ Turnov 1:7
Domácí tým nás hned v prvním střídání přivítal gólem a neměl ani v dalším průběhu utkání žádné slitování. Holky Turnova mnohem příměji mířily k naší brance a střelbou zasypávaly naši novou brankářskou hvězdu Eldu, která si teprve začínala zvykat na chytání v "ostrém" zápase. Naše holky se ale postupně zlepšovaly a přibližovaly se herně soupeřkám. Postupně lépe a lépe plnily úkoly od trenéra a dostaly se i ke spoustě střel. V cestě jim však stála ostřílená univerzálka Barča, která je deptala chvílemi až neskutečnými zákroky. Nakonec jsme tedy vstřelily díky netradiční střelkyni Anit pouze jeden gól a zaslouženě odešli ze zápasu poraženi. Jenže my neprohráváme, my vyhráváme nebo se učíme. A tomuto výroku se holky teprve chystaly dodat na významu. Velká škola a ostrý start je nakopl k brutálnímu zlepšení v dalších 2 zápasech.

FBC Crazinky Liberec - FBC Česká Lípa 6:4
Do dalšího zápasu naše holky nastoupily s odhodláním, že se každá z nich zlepší, budou lépe spolupracovat na hřišti v obraně a že vstřelí více gólů než v prvním zápase. Nutno říci, že Eliška v brance se postupně rozehřívala (stejně jako naši fanoušci) a byla pro svůj tým opravdovou oporou. K tradičním a produktivním oporám Julče a Valče se přidala i Silva, která ihned na prvním turnaji zúročila 2 individuální tréninky a její zakončení začalo být pro soupeřky opravdu nebezpečné (navíc často s gólovou tečkou). Zápas s Českou Lípou byl opravdu vyrovnaný. Díky přísnějšímu metru rozhodčího a častěji hokejkami faulujícím holkám z České Lípy si naše holky mohly zkoušet rozehrávku volných úderů a zlepšit se v nich asi o 479%. V koncovce zápasu pak byly o chlup efektivnější a nakonec se mohly ve skvělém zápase radovat z výhry. Mnohem důležitější než konečný výsledek ale byl herní posun ve srovnání s prvním zápasem.

FBC Crazinky Liberec - FBK Wings Most 9:6
Do posledního zápasu naše děvčata nastoupila bez Anit Svobodové, kterou už do třetího zápasu nepustilo vyčerpání z probíhajícího nachlazení. S její absencí se ale holky dokázaly hlavně v obraně vyrovnat. Chvilku nám sice trvalo, než jsme se přizpůsobili opačnému metru slečny rozhodčí, který dovoloval mnohem tvrdší hru. Holkám jsem ale vysvětlil, že i ona se na turnaji učí. I proto jí holky rychle odpustily fantastický zákrok obránkyně soupeřek, která skvělým semaforem zastoupila svou brankářku při jednom z našich perfektně sehraných volných úderů. Nutno říci, že jsme se tomu s trenérem soupeře upřímně zasmáli. Prostě super "save".
I na tento trend si ale holky rychle zvykly a postupem času se v soubojích začaly prosazovat lépe než soupeřky z Mostu. Byla to voda na mlýn např. Káji Štočkové, která šla po hlavě do každésituace. Samy holky si před zápasem určily nejnebezpečnější hráčky soupeře, samy si zjistily jejich silné stránky a samy se rozhodly, co s tím na hřišti udělají. Jako trenér budu brzy bez práce :-) Nutno říci, že i Elda už v brance jela na plné obrátky a naši fanoušci začali na tribuně také vládnout. Když pak Valča potrestala proměněným nájezdem bolestivý "zásek" do Julčina kolena, byl zápas rozhodnut. Vše šlapalo jako na drátkách a holky se tak dočkaly první historické výhry nad opravdu silným Mostem. Mám radost, že pomalými krůčky doháníme jednoho soupeře za druhým. Jsme na dobré cestě.
Mezi našimi zápasy pak došlo také k jedné nepříjemné situaci, kdy Therka Pekárková (ano je to sestra "naší liberecké" Peky) dostala brutální ránu míčkem přímo do obličeje. Jako jedna z mála nelibereckých holek měla naštěstí ochranné brýle a díky nim nedošlo ke zlomenině nosu, ale "jen" k silnému krvácení. Therce přejeme rychlé uzdravení. Byl to přímý důkaz nutnosti ochrany očí a obličeje sportovními brýlemi a jsem opravdu rád, že FBC Liberec je v tomto směru vzorem. VČECHNA naše děvčata totiž na turnaji hrála v ochranných brýlích.
Jako trenér musím říci, že mi holky opravdu udělaly obrovskou radost tím, jak poslouchaly mé rady a byly schopny je okamžitě aplikovat na hrací ploše. Také bych jim rád poděkoval za to, jakou energii do další práce mi tímto turnajem dodaly. Přiznám se, že rok bez turnajů mi sebral hodně sil a chuti k trénování. Jsem rád, že jsme vše společně přečkali a že můžeme zase hrát turnaje. Už teď se nemůžu dočkat dalšího.
Díky rodičům, za perfektní podporu a přátelské prostředí, které nám závidí zbytek republiky. Jsem opravdu hrdý na to, jak se na tribuně chováte a necháte mně a holkám prostor pro florbal.
Lukáš Nesměrák - trenér dívek FBC Liberec
Fotogalerie zde: 
odka