02.05.2022 - Redakce

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ NA TURNAJI SPARTA CUP BRAMBOROVÉ

V sobotu se naše mladší žákyně zúčastnily v barrandovské nafukovačce turnaje Sparta Cup pro ročníky 2008-2010. V našem týmu jsme žádné ročníky 2008 neměli, což byla dost nevýhoda proti některým týmům. Jednalo se totiž spíše o turnaj starších žákyň. Ale na turnaji jsme posbírali velkou spoustu zkušeností a zjistili hodně věcí, které je nutno zlepšit. Pro turnaj jsme také měli turnovskou posilu Barču Pajkrtovou, která byla rozhodně platnou součástí našeho družstva.

Turnaje se zúčastnilo celkem 7 družstev z celé republiky, která byla rozdělena do 2 skupin. Po odehrání skupinových zápasů pak následovala utkání play off.

Liberec - Karlovy Vary 3:2

Hned první zápas rozhodoval v naší, pouze 3 členné, skupině o postupu do semifinále. Naše holky se v první polovině nedokázaly, i přes několik šancí, prosadit a proto po poločase prohrávaly 0:2. Po společné poradě o přestávce však přepnuly na vyšší rychlostní stupeň a 3 góly během úvodních minut zápas otočily. Na konci zápasu už pak kontrolovaly balonek a snažily se jej nepůjčit soupeři, aby jim nevstřelil gól. Vzhledem k tomu, že se celý turnaj hrál na superhrubý čas, kdy se čas nestopoval po gólech ani jiných přestupcích, vyzkoušely si naše holky držení míčku a šetření času. Zajímavá zkušenost.

Liberec - Sparta 5:12

Ke druhému zápasu jsme nastoupili proti favoritovi celého turnaje, který na turnaji startoval s tím nejlepším, co v klubu měl. Naše holky však hned od začátku perfektně bránily a byly všude dříve. Díky tomu, že dokázaly vstřelit na začátku i góly, několikrát dokonce vedly. Po první půli tak byl zaskočený soupeř nakonec rád, za těsné vedení, kdy Sparťanky několikrát vymetly pavučiny v brance naší Eldy. Velký rozdíl v kvalitě střelby se pak začal ve druhé půli projevovat naplno. Když se k tomu našim holkám rozpadla obrana a kupily se chyby v propadání v soubojích 1 na 1, skončil zápas jasným vítězstvím Sparty. Pro holky ale skvělý a poučný zápas.

Liberec - Mladá Boleslav 2:5

V semifinále se nám postavil tým Mladé Boleslavi s opravdu velkou spoustou šikovných hráček a až profesionálně chytající brankařkou (to jsem koukal:-)). Velmi bojovný a vyrovnaný zápas byl o pár vstřelených gólech. Škoda příležitostí, které holky nevyužily tváří v tvář brankařce nebo netrefením branky v dobré šanci. O postup holky bojovaly až do konce, ale bohužel to nestačilo. Nicméně se vrátím k tomu, že takových zápasů bychom potřebovali hrát mnohem více. I s trenéry Boleslavi jsme se na tom shodli. Možná tak vymyslíme nějaký turnájek v budoucnosti, abychom neustále nehráli se stejnými týmy v liberecko-ústecké divizi. Nutno uznat, že soupeř byl o chlup kvalitnější a byl jednoduše lepší. Postup do finále si tak zasloužil.

Liberec - Písek 2:6

Poslední zápas se stal honem za vysněnou medailí. Možná ale právě touha po medaili trošku zakalila naši čistou mysl a holky první poločas spíše odchodily a musel jsem o přestávce zvýšit hlas, abychom vůbec začali trošku makat. Zápas ukázal, že sranda patří před zápas, ale v zápase se počítá pouze koncentrace a té jsme měli méně než soupeř. Holky z Písku byly fyzicky mnohem vyspělejší a nedovolovaly našim holkám využívat v soubojích 1 na 1 cestu po mantinelu. Navíc byly ve všech místech hřiště mnohem důraznější a silnější na hokejce. V zápase nás tak přetlačily a byly v něm lepší. Nutno říci, že jsme si medaili nezasloužili. Po zápase byly i slzičky, ale ty k prohrám patří. Díky nim je totiž vidět, že holkám na zápasech záleží. A to je moc dobře.

Takže holky hlavu nahoru a "jedem dál bomby". Teď je důležité makat na trénincích a výsledky přijdou.