Mládež
27.09.2022 - Redakce

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ ABSOLVOVALY PRVNÍ TURNAJ V LETOŠNÍ SEZONĚ

První seznamovací turnaj v sezoně mají za sebou naše mladší žákyně. Několik elévek a nováčků v týmu sbíralo zkušenosti proti starším protihráčkám. Turnaj nám ukázal již na začátku sezony, že máme letos před sebou hodně práce. Hlavně v nabírání síly a důrazu máme co dohánět.

FBC Crazinky Liberec - Česká Lípa 3:4

Česká Lípa přijela tentokrát pouze s 5 hráčkami do pole. Od dalšího zápasu jsme jí pak zapůjčili naši Káju, aby měly holky alespoň 2 "lajny". Na naší straně byla situace absolutně opačná. 11 holek do pole byl více něž dvojnásobek. A to jsme museli ještě na poslední chvíli několik holek odvolat, aby nás nebylo až moc. Jsou to příjemné problémy, které s sebou nesou samozřejmě výsledkovou neúspěšnost, ale naše cíle jsou prostě jinde. Všechny týmy měly na turnaji 5-7 hráček do pole a koncentrace zkušenějších hráček byla samozřejmě výsledkově znát.

Zápas s Lípou byl nakonec výsledkově nejvyrovnanější. Nejprve jsme dostali pár gólů jako daň za nezkušenost, ale pak se holky postupně zlepšovaly a prohra o gól byla nakonec velmi dobrým výsledkem. Zvlášť ve druhé polovině jsme vlastně ani gól nedostali, za což patří díky i Elišce Sulekové, která střežila v prvním zápase naši branku.

FBC Crazinky Liberec - FBC DDM Kati Kadaň 2:8

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti opravdu vzrostlým hráčkám. Některé holky dokonce nechtěly na plac, protože se jedné z nich bály, že je moc velká. Do branky tentokrát naskočila Monča Šmídrkalová a situaci neměla proti dobře střílejícím protihráčkám nijak lehkou. Postupem času se naše holky otrkávaly a bojovaly jak to jen šlo. Podařilo se nám vstřelit i nějaké gólíky, takže jsme se v zápase mohli i zaradovat. Nasbírali jsme spoustu zkušeností a to hlavně v osobních soubojích.

FBC Crazinky Liberec - Florbal Chomutov 3:6

V posledním zápase, který následoval hned po utkání s Kadaní, naše holky ještě vytáhly nějaké síly a dokázaly zahrát relativně dobrý zápas. Holky z Chomutova nás opět převyšovaly, ale nejen fyzicky, ale hlavně individuálními dovednostmi a týmovou hrou. I přesto jim ale naše žákyňky nedaly nic zadarmo. Sice některé z nich zápas nedohrály, ale zbytek bojoval jako lvice. Na bolavé nožičky a občas i nějakou tu bolístku si prostě ještě musíme zvyknout. Nehrajeme šachy :-)

Celá fotogalerie: https://www.flickr.com/photos/fbcliberec/albums/72177720302402916