11.01.2019 - Redakce

Liberečtí po nepovedeném zápase prohráli s FbŠ Bohemians

Bláznivý zápas zažili liberečtí florbalisté. Od zelenobílého celku dostali celkem 11 branek a výrazný rozdílem prohráli domácí zápas v rámci 19. kola Tipsport Superligy. Ráz utkání určila už první třetina, která skončila 2:5 v prospěch hostujícího celku.

FBC Liberec vs. FbŠ Bohemians 7:11 (2:5, 4:4, 1:2)

První branku utkání padla už v 45. vteřině, kdy se dokázal šťastným lobem prosadit Juha. Tímto gólem odstartoval doslova brankové hody. Celkem jich v zápase padlo 18. Vyrovnaní přišla takřka v zápětí. Ranou z dálky se prosadil Valeš. Do 8. minuty zápasu oba týmy vstřelili znovu po jedné brance. Za hostující Krebner, za domácí vyrovnával z dorážky Rozkovec. To bylo ze strany domácích florbalistů vše. V nadcházejících minutách převzali otěže zápasu zelenobílí hráči a do konce první periody se prosadil Kopecký, Šebek a Růžek.

S nepříznivým stavem FBC Liberec ihned chtělo něco udělat. Jiskru naděje vykřesal backhandovým zakončením Kroupa. Bohužel klokani ihned nalezli odpověď a Krbec zvyšoval na 6:3. Nejveseleji v utkání bylo v čase 25:04, kdy se Severočeši radovali ze dvou branek v rychlém sledu. Prosadil se Balatka a v přesilové hře korigoval na 5:6 Salát. Do konce druhé třetiny opět obrana domácích pustila do jasných šancí Buršíka a Šebka, kteří opět dali Bohemians potřebnou dávku klidu. 5:8. Bláznivou část zakončilo svými brankami duo Salát a Krebner. Po druhé periodě svítilo na ukazateli skóre 6:9.

Do závěrečné dvacetiminutovky vstoupilo FBC Liberec dobře, ale po třech vyložených šancí, kdy mohlo opět snížit stav utkání udeřili hosté. Přesilovou hru využil střelou z dálky Krebner. Domácí se i přes veškerou snahu nedokázali výrazně prosadit přes dobře bránící hostující tým. 11. branku vsítil Kopecký, hráč hostující z Florbal Ústí. Kosmetickou úpravu a tečku za gólovým výčtem udělal svou třetí vstřelenou brankou v zápase Salát.

Branky: 3x Salát, Valeš, Kroupa, Balatka, Rozkovec,

Florbalový kolotoč pokračuje i o probíhajícím víkendu. Muži FBC Liberec vycestují do Ostravy k zápasu s 1. SC Tempish Vítkovice. Utkání začíná v 18:00.