Preview k zápasu
26.09.2017 - Redakce

Liberecké muže čeká sváteční utkání v Ústí

Páté kolo tuzemské nejvyšší soutěže vyšle A tým FBC Liberec do Ústí nad Labem. Dokáže uspět v dalším severočeském derby proti nováčkovi Superligy?

FBC Liberec (0-1-2-2)

Po úvodních dvou nepovedených utkáních přišlo přeci jen probuzení. Ani jednou se však nepodařilo získat plný počet tří bodů. V zápase s pražským Tatranem, kde Liberec dlouho vedl, se nakonec tým Zdeňka Skružného musel spokojit s pouhým bodem za prohru po prodloužení. Podobně tomu bylo i před skvělou diváckou kulisou v předehrávce šestého kola na zimním stadionu v České Lípě, kde se ale libereckým nakonec podařilo ukořistit dva body za výhru v prodloužení. Ani v nedělním střetnutí se Spartou šedesát minut nerozhodlo. Souboj dospěl až k samostatným nájezdům, kde druhý bod pro Spartu vystřelil rodák z Liberce Milan Garčar. Po pěti utkáních mají na kontě liberečtí celkem čtyři body.

Ve velké formě vstoupil do sezony nejzkušenější hráč Liberce, Petr Salát. Ten v pěti utkáních nasbíral 10 kanadských bodů a se 7 asistencemi je nejlepší nahrávač Liberce. Na paty mu šlapou kolegové z první formace, útočník Radek Valeš a obránce Lukáš Veselý. Na své konto připsali shodně 5 branek a 2 asistence. Střelecky se v posledním zápase probudili i mladíci Jan Šoltys s Lukášem Kořínkem.

Florbal Ústí (0-0-1-3)

Ani Ústí se nepyšní povedeným vstupem do sezony. Nováček Superligy vstřelil v každém z prvních třech utkání pouze dva góly a po prohrách 2:4 s Otrokovicemi, 2:9 s Pardubicemi a 2:8 s pražským Tatranem svítila v tabulce nelichotivá nula a ústeckým patřilo poslední místo. První bod ukořistili Severočeši v derby s Českou Lípou. Nad soupeřem, kterého velmi dobře znají z první ligy, dlouho vedli, nakonec se ale museli spokojit pouze s jedním bodem za prohru po prodloužení a ode dna tabulky se neodlepili. Oproti Liberci však mají zápas k dobru.

Ústeckým statistikám vévodí Viktor Kopecký (4+1), tři kanadské body nasbírali reprezentant Mikuláš Krbec a Radim Kühnel. Po jedné brance pak nastříleli také Täuber, Stibor, Kužel, Horák a Kolstrunk.

Shrnutí

Svátečním střetnutím jedenáctého se čtrnáctým týmem pokračuje florbalová nejvyšší soutěž, Tipsport Superliga. Ani jeden tým nevstoupil do soutěže nejlépe, favorizován je prozatím tabulkově lepší Liberec. V případě výhry domácích se však můžou ústečtí na výběr Zdeňka Skružného a Filipa Hanžla bodově dotáhnout. K atraktivnosti zápasu mohou přispět i bouřliví ústečtí diváci. Odveze si Liberec pod Ještěd cenné body do tabulky? Odpověď bude známa již tento čtvrtek!

Čtvrtek 28. 9. 2017, 18:00, SPORTCENTRUM Sluneta Ústí n./L