Aktuální zprávy
20.02.2024 - Redakce

Liberec ztratil zápas v Ostravě. Poslední šance na šestku je v neděli!

Liberečtí florbalisté měli před sebou těžký úkol a to bodovat v televizním utkání na palubovce Ostravy. Po vyrovnaném vývoji Ostrava v závěrečné třetině odskočila a vítězné za tři body už pohlídala. Více v článku.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - FBC Liberec 8:6 (2:1, 3:3, 3:2)

Pro oba celky byl tento zápas velmi důležitý, a bylo vidět, že bojují o výhru všemi svými silami. Průběh byl tak velmi vyrovnaný a týmy se gólově neustále doháněly. Do rozhodující části nakonec vstoupila FBC Ostrava s náskokem jedné branky. Gól v třicáté sedmé minutě, díky kterému se ostravský kádr dostal do vedení, vstřelil hráč Lukáš Pobořil. Byla to jeho druhá branka v tomto duelu, neboť poprvé skóroval devět minut předtím.

Vedení z druhé třetiny ale Ostravě dlouho nevydrželo a už v první minutě bylo díky střele Marka Korycha dorovnáno. Napínavý a vyrovnaný souboj tak pokračoval i nadále. Ostrava však dokázala na vyrovnání obratem zareagovat, a to hned dvěma góly. Liberec v tomto momentu ztratil kontrolu nad hrou a otěže oficiálně převzali domácí, jejichž náskok se postupně zvyšoval. Z původně vyrovnaného utkání se Liberec dostal do nemalých ztrát, které se mu již nepodařilo dohnat. Byla to tak nakonec Ostrava, která se mohla radovat z výhry. 

Severočeši tak před sebou mají těžký úkol. Chtějí-li do nejlepší šestky, musí nejprve porazit FBŠ Bohemians ve vzájemném zápase, následně musí zvítězit nad SKV a zároveň musím v posledním kole prohrát poslední dva zápasy nutně  Bohemians s Tatranem Střešovice.

Ohlasy: odkaz zde