Preview k zápasu
15.09.2017 - Redakce

Liberec vyzve v Home Credit Aréně Tatran

V neděli 17.9. čeká Liberec velký florbalový den. Po turnaji nejmladších kategorií vyběhnou na palubovku junioři FBC, po nich muži a florbalovou nabídku zakončí ženy. Právě zápas mužů proti Tatranu Střešovice by měl být tahákem nedělního programu.


FBC Liberec (0-0-0-2)

Florbalisté Liberce v úvodních dvou kolech tahali za kratší konec a oba duely ztratili poměrně vysokým rozdílem. V úvodním duelu nového ročníku nestačili na nováčka ze Znojma (4:9), v druhém utkání sezony pak nestačili v Brně na domácí Buldoky (4:8). Liberec tak okupuje poslední příčky superligové tabulky.

Liberec se v obou utkáních potýkal s obranou i vlastní produktivitou. Sedmnáct inkasovaných branek jistě hlavní trenéry mužstva nepotěší. V kontrastu s tímto číslem pak osm vstřelených gólů na zisk bodů stačit nemohlo. Nejproduktivnějším hráčem Severočechů je zkušený forvard Petr Salát, který vyprodukoval tři bodíky (2+1). Za ním jsou čtyři hráči se ziskem dvou bodů.

Tatran Střešovice (0-0-0-1)

Tatran má za sebou zatím jen jedno utkání, které těsně nezvládl v Pardubicích. Domácí Sokolové na favorita vlétli ve velkém stylu a nakonec v hektickém závěru zvítězili v poměru 5:4. Střešovičtí tak jsou paradoxně na jedenáctém místě ligového pelotonu. Oproti ostatním ale mají zápas k dobru, to sehrají na domácí půdě s Ústím.

Již v prvním duely střešovických se ukázal hlavní tahoun mužstva – mladík Marek Beneš, který vstřelil dvě branky. Gólově se prosadili ještě Jakub Kolísko a Petr Brautferger, tedy všechno mladí hráči. Tatran pokračuje v generační obměně, přičemž skupinu talentovaných borců nadále řídí „veteráni“ Marek Deutsch a Tomáš Kafka.

Shrnutí

I přes pohled na ligovou tabulku je jasným favoritem utkání střešovický Tatran. Několikanásobný mistr má před cestou na sever Čech jasný cíl, a sice získat tři body. Liberec bude muset po ztrátách z úvodních klání sbírat body a začít by měl co nejdříve. Zápas začíná v liberecké Home Credit Aréně v 15:00.