Preview k zápasu
29.08.2017 - Redakce

Liberec vstoupí do sezony na Dobi utkáním se Znojmem

Čekání je u konce! Tipsport Superliga se těší na další ročník a díky loňské záchraně v něm nebude chybět FBC Liberec. Severočeši sezonu rozehrají na palubovce ZŠ Dobiášova, kde přivítají nováčka ze Znojma.

FBC Liberec (0-0-0-0)

Svěřenci Zdeňka Skružného a Filipa Hanžla vstoupí do nové sezony zápasem s nováčkem nejvyšší soutěže. Tipsport Superliga rozšířila “počet míst“ na 14, díky čemuž mohly postoupit až čtyři celky z první ligy. Nakonec se to povedlo třem – Florbal Ústí, FBC Česká Lípa a právě TJ Znojmo. Liberec po utkání se Znojmem zamíří na půdu Brna. Třetí a čtvrté kolo soutěže odehraje ve dvou dnech, nejdříve doma s Tatranem a následně se představí v České Lípě, přičemž zápas bude přenášen kamerami České Televize.

Liberec bude i v novém ročníku spoléhat na svou útočnou dvojici Radek Valeš – Prokop Ferdan. Oba forvardi skvěle profitují z vynikající práce jejich dvorního centra Tomáše Marka, který navíc ukázal, že je sám schopen sbírat body. Produktivitu útočníků jistě i letos podpoří nejzkušenější hráč týmu Petr Salát. V obraně jsou připraveni tvrdit muziku i podporovat útok Lukáš Veselý, Matěj Klucho nebo Jiří Strobach. Průlomovou sezonu by mohli zažít Daniel Kroupa a Jan Baudisch, kteří si již zvykli na působení v FBC Liberec a postupem času stoupají týmovou hierarchií. Brankoviště libereckých bude patřit Víťovi Vaníčkovi, kterého jsou schopni kdykoli “zajistit“ Tomáš Janota a Lukáš Chyna.

TJ Znojmo LAUFEN CZ (0-0-0-0)

Znojmo čeká na začátku sezony těžký úkol – “vstřebat“ úroveň Tipsport Superligy, přičemž první čtyři kola odehrají znojemští na půdě svých soupeřů. Po Liberci zavítají svěřenci pana Štastníka na půdu Pardubic, Sparty a Ostravy. Kompenzací bude následujících osm kol, z nichž sedmkrát bude hrát Znojmo před vlastními fanoušky.

Mezi nejvýraznější postavy znojemského celku jednoznačně patří Milan Fridrich, ikona českého florbalu a dlouhodobý lídr Tatranu Střešovice. Právě Fridrich se nejspíše stal posledním dílkem do skládačky týmu, který nakonec postoupil do Superligy. Znojmo se bude nadále spoléhat na branky zkušeného Pavla Paláta nebo Tomáše Kuchariče. Zkušenosti z nejvyšší ligy přinese do kabiny Vojtěch Procházka, který hrál v dresu Chodova. Dravé znojemské mládí pak představuje především Filip Daberger.

Shrnutí

Střetnou se dva celky, které dva roky po sobě postoupili právě do nejvyšší soutěže. Jedná se tedy o souboj nováčka a “o rok zkušenějšího nováčka“. V sezoně 2015/2016 se oba celky střetly v první lize, nejdříve triumfovalo Znojmo 5:2 v Liberci, FBC ale soupeři porážku oplatilo na jeho půdě v poměru 10:4. Bude se dva roky stará historie opakovat, nebo Liberec vstoupí vítězně do nové sezony? Odpověď se dozvíme již tento pátek na ZŠ Dobiášova.