02.12.2022 - Redakce

Liberec těsně podlehl Chodovu. V neděli reparát s Karlovými Vary.

Liberečtí florbalisté nastoupili do pátečního utkání s vědomím, že zisk bodů by je přiblížil k šesté příčce v Livesport Superlize. Po dvou třetinách vypadal výsledek příznivě, ale pak se bohužel pro Severočechy vše pokazilo a podlehl 5:7. Více v naší reportáži.

Florbal Chodov vs. FBC Liberec 7:5 (3:1,1:4,3:0)

Vstup se Liberci nepovedl. Do 6. minuty se Chodovu podařilo rozvlnit síťku hned dvakrát. Následný průběh hry většinou bránil, ale z jediné střely a dorážky dokázal snížit. Autorem branky byl útočník Jakub Mádlo. To ale nebylo vše, Chodov několikrát zavřel Liberec na své obranné polovině a zmiňovaný tlak dokázal proměnit v třetí branku. O všechny tři branky se postaral kanonýr Ondrušek.

Jestli na něco Liberec může být pyšný, tak je to druhá třetina. Nejprve v oslabení snižoval Ferdan a v čase 26:02 vyrovnal Kárník. Vyrovnaný stav nevydržel dlouho, protože po polovině utkání se opět prosadil Ondrušek 4:3. V posledních minutách prostřední části zaúřadoval Šimon Stránský, jenž připravil svými asistencemi dvě branky. I proto Liberec odcházel s vedením do šatny.

Do závěrečné třetiny tak vstupovali Severočeši s jednobrankovým vedením. To ale netrvalo dlouho. Ve 42. minutě vyrovnal Chodovský Netrefa. Rozhodující moment přišel ve 46. minutě. Stránského střelu Chodovská obrana zablokovala a následný útok 3 na 2 Chodov proměnil. Hostům nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře, při níž navíc inkasovali poslední branku v zápase. Konečný stav utkání 7:5.

Nápravu mohou liberečtí složit v neděli, kdy přivítají nováčka soutěže Karlovy Vary. Utkání začíná v 15:00 na hale SH Dukla Liberec. Budeme se těšit na Vaši návštěvu a podporu!