29.01.2023 - Redakce

Liberec si prohrou výrazně komplikuje situaci.

Muži FBC Liberec nedokázali z utkání s TJ Sokol Královské Vinohrady bodovat a výrazně si komplikují svoji situaci v tabulce. O vítězi zápasu rozhodl vstup do třetí třetiny, kde si soupeř naklonil zápas na svoji stranu. Více v reportáži.

FBC Liberec vs. TJ Sokol Královské Vinohrady 6:9 (3:2,1:2,2:5)

V přetahované kolem desáté příčky otevřely skóre Vinohrady, mezi 14. a 18. minutou však Liberec odpověděl rovnou třemi góly a převrátil vývoj duelu. Pražané pak sice stihli ještě do pauzy snížit, jenže ve druhé třetině Severočeši znovu odskočili. Dění se začalo přiklánět ve prospěch hostů až od poloviny zápasu, kdy dorovnali dvěma trefami a do poslední fáze se šlo za remízového stavu.

Závěrečné dějství každopádně patřilo pražskému týmu. Deset minut před koncem mělo SKV již tříbrankový náskok, na nějž Liberec reagoval pouze kosmetickými úpravami. I díky hattricku Vojtěcha Klápy (3+1) uspělo mužstvo z hlavního města 9:6 a dostalo se na desátou pozici, jež zaručuje osmifinále play-off.