14.12.2018 - Redakce

Liberec se vrátil do Tipsport Superligy výhrou nad Brnem!

Po pražském mistrovství světa pokračovala Tipsport Superliga 15. kolem, v rámci něhož Liberec odcestoval až do dalekého Brna. Koncentrovaný výkon zejména v obranné fázi potvrdil osmi zásahy do branky domácích a odváží se z moravské metropole plný počet bodů.

Bulldogs Brno vs. FBC Liberec 3:8 (1:2, 1:3,1:3)

Hosté drželi balonek už od první minuty a trpělivě kombinovali. První zásah libereckých přišel už ve čtvrté minutě, kdy otevřel skóre Kopecký. V polovině zápasu pak uloupil míček domácím Salát a zvýšil na 2:0 z pohledu hostí. Brno odpovědělo na konci čtrnácté minuty a snížilo na 1:2. Liberec pak pokračoval v koncentrované hře, ale další zásah nepřidal.

Druhá třetina pokračovala s podobným obrazem hry, Buldoci se však dočkali vyrovnání. V polovině utkání však nastartoval liberecké Ferdan, po něm se trefili ještě Kopecký a Baudisch a rázem to bylo o tři branky pro hosty. Povedenou třetinu si však Liberec pokazil dvojitým vyloučením na konci a Brno dostalo možnost přesilovky 5 na 3.

Z ní po minutě a vteřině snížil na 3:5 Koláčný. Zbytek početní nevýhody Liberec zvládl, dokonce si vykoledoval i faul na dvě minuty, jenž vzápětí využil Valeš. Liberec kontroloval svůj náskok, a i přes zvýšenou aktivitu brněnských se mu ještě skóre podařilo navýšit. Nejdříve dorazil míček do bránu důrazný Marek a prosadil se i Balatka, který využil nabídku: Rozkovce. Do konce základní hrací doby už se nic zajímavého nestalo. Liberec porazil Bulldogs Brno 8:3 a připisuje si 3 body do tabulky.

Branky: Kopecký (2x), Salát, Ferdan, Baudisch, Valeš, Marek, Balatka

V neděli čeká HomeCredit arénu velká florbalová akce. Po Crazy Girls se v tygřím svatostánku představí i muži v důležitém utkání se Znojmem. Utkání začíná v 18:00, tak doražte oslavit florbalové Vánoce, srdečně Vás zveme!