Aktuální zprávy
03.09.2023 - Redakce

Liberec se naladil na Livesport Superligu výhrou.

Liberečtí florbalisté se v generálce a zároveň 3. kole základní skupiny Poháru Českého florbalu utkali s rivalem z Black Angels. Po vítězství si Liberec uzmul vítězství v základní skupině vrcholové části a s dobrým pocitem se může připravit na nedělním start Livesport Superligy.

Black Angels vs. FBC Liberec 4:7 (2:0,1:2,1:5)

Do posledního zápasu před Livesport Superligou nevstoupili Severočeši dobře. Rychle prohrávali 2:0, což bylo vzhledem k ambicím v zápase velmi nepříznivé. Vyrovnání přišlo na začátku druhé periody, když se prosadil kapitán Wiener a střelec Jakub Kopecký. Stav 2:2 neplatil dlouho, protože v čase 29:28 se domácí opět dostali do vedení. To navýšili zkraje třetí třetiny a liberečtí museli dohánět manko 4:2. Obrat nastartoval Rozkovec, kterého napodobil svoji druhou brankou Wiener. 4:4! Finální direkt přišel z hole Jakuba Faksy, jenž poprvé dostal FBC Liberec do vedení. V závěru zápasu si svěřenci Petra Kološe pojistili výhru dalšimi brankami z hole Ferdana a Rozkovce. Konečný stav utkání 7:4 z pohledu FBC Liberec.

"Sehráli jsme velmi těžké utkání, ve kterém jsme se ale neustále zlepšovali. To nás těší hlavně vzhledem k začátku sezóny. Byl to pro nás poslední test před Livesport Superligou a my jsme uspěli. Jsem rád i za to jakým způsobem jsme došli k výhře," říká na závěr utkání hlavní trenér Petr Kološ.

Po výhře se liberečtí umístili v základní skupině Poháru Českého florbalu na první příčce, což jim zajistí lepší výchozí pozici do play-off. Přesně za týden čeká na Liberec start Livesport Superligy. 10.9.2023 v 18:3 , vyzvou na hale Dukla Liberec pražské SKV. "Od zápasu s Vinohrady očekávám podobný zápas jako dnes s Black Angels. Musíme hrát kvalitně na míčku a nedarovat soupeři brejkové situace. Bude to hlavně o nás a naší hře s balónem a efektivitě v zakončení," uvedl Vojtěch Wiener, který se na prvenství v základní skupině PČF podílel hned 14 kanadskými body.

Více o úvodním kole s SKV najdete zde v odkaze.